English | Slovenčina   

Turistické info o meste Prešov | Tourist info on the town Presov | Informacja turystyczna w mieście Presov | Touristische Informationen über die Stadt Presov

Chcete zažiť gastronomický svetový kulinársky zážitok??? Súkromná SOŠ, Pod Kalváriou 36 v Prešove, v pravidelných intervaloch organizuje Gastronomickú rošádu vo svojej reštaurácii Mladosť.

Čím je táto akcia výnimočná?  Spomenieme zopár upútaviek.  Základom každej Gastronomickej rošády je príprava 5-chodového unikátneho menu, ktoré zostaví  a pripraví  pozvaný majster kuchár. Pripravujú a kombinujú sa rôzne druhy jedál ako napr. dary mora, kačica, králičie mäso, argentínsky steak, paštrnákové pyré…  Každý pozvaný majster kuchár je výnimočný napr. svojím pôsobením v rôznych krajinách sveta, v michelinských reštauráciách, u Jamieho Olivera a pod.
Gurmánsky zážitok je obohatený rôznymi prídavnými akciami v podobe prípravy kávy študentmi školy, ktorí sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach v baristických súťažiach a pripravujú aj miešaných nápoje. Zaujímavým doplnkom je aj program  pripravený našimi žiačkami dvojičkami, ktoré stepujú a popritom dokážu pripraviť miešaný nápoj alebo palacinku. Do súťaži sa môžu pripraviť aj hostia napríklad strúhaním jablka na čas, s čo najdlhšou šupkou a pod. Vyvrcholením kulinárskeho zážitku je možnosť klásť otázky majstrovi kuchárovi, ktorý pripravil dané menu. Otázky sú smerované nielen na jedlo, ale aj na jeho zážitky zo sveta gastronómie, kde pôsobil. A čo vás najbližšie čaká 4. mája 2017? Popri nevšednom 5-chodovom menu máte možnosť sa zúčastniť na májovej výstave studených mís organizovanej Prešovským klubom kuchárov a cukrárov, kde súčasťou výstavy bude aj prezentácia maturitných prác našich študentov. Špeciálny múčnik pripraví taliansky cukrársky odborník. Na spestrenie vám naši študenti predvedú módnu prehliadku pracovného oblečenia pre kuchárov a čašníkov.

Účasť na gastronomickom podujatí je potrebné rezervovať vopred:
Mgr. František Novotný
tel: 0915 766 320
e-mail: skola@skolamladost.sk

Kategórie: Informujeme 0 like