English | Slovenčina   

Turistické info o meste Prešov | Tourist info on the town Presov | Informacja turystyczna w mieście Presov | Touristische Informationen über die Stadt Presov

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš pripravila pre mesto Prešov nového cestovného sprievodcu!
Praktický, akurát do ruky, dvojjazyčný, farebný, plný zaujímavých informácií, máp a obrázkov. Aj takto by sa dala charakterizovať nová brožúra, ktorá bude slúžiť tak pre návštevníkov, ako aj domácich obyvateľov, ktorí budú chcieť spoznať nielen naše mesto Prešov, ale aj jeho blízke okolie. V sprievodcovi sa dočítate o rôznych prešovských kuriozitách, dejinách, pamiatkach, o súčasných reáliách, spoznáte najznámejšie historické, ale aj novodobé osobnosti. V prehľadnej mape sú zakreslené najdôležitejšie pamätihodnosti a tak si môžete prispôsobiť prehliadku historického centra podľa seba. Keď budete potrebovať príjemnú zmenu, vyrazte do okolia. Cestovný sprievodca vám poradí, ktoré miesta sa oplatí navštíviť, kde treba ísť za turistikou, lyžiarskymi svahmi či cyklistickými chodníkmi. Pulzujúci kultúrny život Prešova je zmapovaný aktuálnymi kontaktmi na kultúrne inštitúcie, športové, či iné oddychové aktivity. Kalendár najvýznamnejších podujatí môže slúžiť ako inšpirácia pre potenciálnych návštevníkov, ktorí sa rozhodujú, kedy do Prešova zavítať. Kde sa ubytovať, najesť, posedieť pri pohári vína, dať si sladkú dobrotu alebo nabiť svoj elektromobil – takéto, ale aj mnohé iné užitočné kontakty nájdete v cestovnom sprievodcovi. Na záver nemôže chýbať výber slovnej zásoby z nášho ľubozvučného šarišského dialektu.
Cestovný sprievodca má 64 strán, je v slovensko-anglickej verzii (momentálne sa pripravuje aj slovensko-nemecký preklad) a môžete si ho kúpiť v Mestskom informačnom centre v Prešove (Hlavná 67) za 3 eurá.

Cestovného sprievodcu po Prešove si môžete prelistovať aj virtuálne vo svojom počítači:
http://www.gopresov.sk/downloads/presov/index.html