English | Slovenčina   

Turistické info o meste Prešov | Tourist info on the town Presov | Informacja turystyczna w mieście Presov | Touristische Informationen über die Stadt Presov

Literárny Prešov to nie je len Hviezdoslav, Záborský, Tajovský, Jesenský, Zimková či Bodnárová. Počuli ste už o Bélovi Hamvasovi? Viete, čo spája Vincenta Šikulu s Prešovom? A čo Vera Meisel? Počuli ste už o Opálovej princeznej, či Anne Šarišskej amazonke? Na marcovom Objavovaní Prešova sa to všetko dozviete a oveľa viac. Predstavíme Vám spisovateľov, o ktorých sme dosiaľ nehovorili alebo vydali nové diela. Popri známych autoroch, akými sú Lahola, Šefčík, Futová, Gregor, Kalina, Staviarsky, Petraško, Seman objavíme aj nové mená ako Zakuťanská či Gibová. Ich literárnu tvorbu si sprítomnime čítaním krátkych ukážok. Našu púť za a so spisovateľmi zakončíme v chráme kníh, v Slniečku Knižnice Pavla Országha Hviezdoslava, kde sa v sobotu stretneme s Valentínom Šefčíkom a v nedeľu s Gabikou Futovou.
Ste zvedaví, čo sme pre Vás pripravili? Tak príďte v sobotu 10. marca 2018 o 10:00 alebo v nedeľu 11. marca 2018 o 14:00 pred MIC v Prešove na Hlavnej 67. Sprevádzať bude Andrea Sivaničová.

Predaj vstupeniek: MIC Prešov alebo na mieste konania

Cena vstupenky:
V predpredaji v MIC Prešov: 1,50 €
Na mieste konania – počas víkendu: 2,30 €

 

 

Kategórie: Odporúčame 1 likes