English | Slovenčina   

Turistické info o meste Prešov | Tourist info on the town Presov | Informacja turystyczna w mieście Presov | Touristische Informationen über die Stadt Presov

Osmičkové roky prinášali veľké dejinné zvraty. Pred 170 rokmi sa Európou prehnala séria revolúcií známa aj ako jar národov a neminula ani Slovensko. Pod vedením Štúrovcov sa organizovali dobrovoľnícke zbory, vznikla Slovenská národná rada a boli spísané žiadosti slovenského národa. Ako sa tieto udalosti premietli do našich regionálnych pomerov, kto a ako sa nich zapojil, na ktorú zo strán sa postavili, aké boli dôsledky ich účasti, sa dozviete na aprílovom Objavovaní Prešova. Bonusom bude prehliadka výstavy k 170. výročiu revolúcie 1848/1849 Formovania moderného slovenského národa v starých tlačiach v Štátnej vedeckej knižnici v Prešove.

Priebeh a súvislosti meruôsmych rokov v Prešove môžete spoznať v sobotu 14. apríla 2018 o 10.00 alebo v nedeľu 15. apríla 2018 o 14.00. Stretneme sa pred Mestským informačným centrom (MIC) v Prešove na Hlavnej 67. Sprevádzať budú Andrea Sivaničová a Marcela Domenová.

Predaj vstupeniek: MIC Prešov alebo na mieste konania

Cena vstupenky:
V predpredaji v MIC Prešov: 1,50 €
Na mieste konania – počas víkendu: 2,30 €

 

 

 

Kategórie: Odporúčame 1 likes