English | Slovenčina   

Turistické info o meste Prešov | Tourist info on the town Presov | Informacja turystyczna w mieście Presov | Touristische Informationen über die Stadt Presov

Ako každý rok, aj tentoraz Vás pri príležitosti svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu pozývame na bezplatnú prehliadku mesta, určenú všetkým, ktorí majú chuť prvý či stýkrát objavovať Prešov. Kráľovské mesto Prešov má bohatú históriu plnú nevšedných momentov a množstvo jedinečných pamiatok, ktoré pokojne môžeme označiť ako NAJ. Viete, kde je najnenápadnejšia pamiatka, najlegendárnejšie plátno, najstarší kláštor, kostol, škola, múzeum, kino alebo najexotickejší strom v Prešove? Poznáte najkurióznejší prípad kata, autora najriskantnejšieho či najsladšieho objavu? Kto bol najsvetovejším bankárom a kto najslávnejším fotografom? Ktorý dom má najskvostnejšiu fasádu a ktorá kaviareň bola najlepšia v hornom Uhorsku? Kedy sa odohral najkrvavejší súd a kedy mesto zasiahla najničivejšie epidémia?

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v sobotu 23. februára 2019 o 14:00 pred MIC na Hlavnej 67 v Prešove. Sprevádzať bude Andrea Sivaničová.

Kategórie: Informujeme 0 like