Informácie

Mikulášska nádielka 2018

Nedočkavosť, nástojčivosť či úprimná detská radosť… Aj týmito slovami sa dá opísať atmosféra týchto dní z pohľadu našich najmenších, kedy si pripravujú vyčistené čižmičky v očakávaní, že v nich o pár dní nájdu sladké prekvapenie… Blíži sa totiž deň sv. Mikuláša, ktorý je pre deti spolu s narodeninami a Štedrým dňom, nepochybne jedným z najobľúbenejších dní v roku.

Deň sv. Mikuláša sa v Prešove už dvadsiaty tretí rok spája s Mikulášskou nádielkou, ktorá sa tento rok uskutoční v utorok 6. decembra 2018. Deň sv. Mikuláša začne o 16:00 h na pešej zóne na hlavnom pódiu kultúrny program, počas ktorého do centra mesta zavíta Mikuláš. Spolu s našimi najmenšími Prešovčanmi aj tento rok spoločne rozsvietia vianočný stromček, ktorý bude ako po minulé roky, dominantou vianočnej výzdoby na prešovskom námestí. A aká by to bola Mikulášska návšteva bez vreca plného malých prekvapení, dobrej nálady a jeho dvoch pomocníkov – Anjela a Čerta. Atmosféru štvrtkového podujatia bude dotvárať aj kultúrny program v podobe pekných pesničiek a hudobných vystúpení, ktoré k prešovskej mikulášskej nádielke na plnom námestí už neodmysliteľne patria.

Súčasťou tohto dňa bude aj žrebovanie stovky cien. Súťaže sa môžu zúčastniť všetky prešovské deti vo veku do 15 rokov. Súťažné letáky sú k dispozícii v budovách MsÚ, kde je možné si ich vyzdvihnúť. Po vyriešení úlohy je potrebné návratku poslať na adresu MsÚ (Jarkova 24, Prešov, 080 01) alebo ju na MsÚ doručiť osobne do 5.12.2018.

Naše milé Prešovčatá, čistite si čižmičky, pripravujte papučky, blíži sa Mikuláš!

MIC

Mestské informačné centrum v Prešove poskytuje všetkým svojim návštevníkom komplexné, presné a atraktívne informácie a je spoľahlivým a obľúbeným miestom prvého kontaktu návštevníka s regiónom.