HistóriaObjavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Dynastia Divaldovcov

Počas februárového Objavka si pripomenieme známu a úspešnú podnikateľskú rodinu Divaldovcov, ktorá pred 150 rokmi v Prešove odštartovala slovenskú éru fotografovania. Otec Karol a synovia Ľudovít, Adolf a Karol Divaldovci boli priekopníkmi aj v oblasti zhotovovania fotokópií a prevádzkovali prvú svetlotlačiareň v strednej Európe. Z ich ateliérov v Prešove, Bardejove, Bardejovských kúpeľoch, Starom Smokovci, Kežmarku, Gelnici, Levoči, Spišskej Novej Vsi i Budapešti si odnášali portréty mnohí ľudia a rodiny, no historickú hodnotu majú najmä zábery nášho mesta, Bardejovských kúpeľov, Vysokých Tatier či jaskýň.

Kde mali Divaldovci ateliér, kde všade pôsobili, ktoré z ich fotiek sa zachovali sa dozviete, ak prídete v nedeľu 10. februára 2019 o 14.00 pred Mestské informačné centrum (MIC) v Prešove na Hlavnej 67. Súčasťou Objavka bude aj prehliadka výstavy Divaldovci – prešovský rod fotografov, tlačiarov a vydavateľov sprístupnenej v Centre regionálnych dokumentov Knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove v spolupráci s Krajským múzeom v Prešove, ktoré ju zapožičalo. Sprevádzať Vás bude Andrea Sivaničová.

Predaj vstupeniek: MIC Prešov alebo na mieste konania
Cena vstupenky: v predpredaji v MIC Prešov: 1,50 €
Na mieste konania: 2,50 €

MIC

Mestské informačné centrum v Prešove poskytuje všetkým svojim návštevníkom komplexné, presné a atraktívne informácie a je spoľahlivým a obľúbeným miestom prvého kontaktu návštevníka s regiónom.
Podobné novinky
Objavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Historické kníhkupectvá

Objavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Prešovské NAJ

HistóriaObjavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Z osady mestom

Objavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Prešovské čierne diery

Stojí za prečítanie...
OBJAVOVANIE PREŠOVA: Z osady mestom