HistóriaObjavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Prešov pred 100 rokmi

Tento rok si pripomíname osmičkové výročia a pri nich nemôžeme obísť ani rok 1918. Pred 100 rokmi sa nielen skončila 1. svetová vojna, ale po stáročiach sa rozpadla aj habsburská monarchia, na troskách ktorej vznikali nové štáty.

Aj Slováci a Česi sa dočkali naplnenia svojich emancipačných snáh. Ako sa tieto udalosti premietli do našich regionálnych pomerov, kto a ako sa do nich zapojil, ako reagovali ľudia na novú situáciu, čo sa udialo tesne po vyhlásení nového štátu, kto sa stal novým županom a aké boli prvé roky v novom štáte sa dozviete na októbrovom Objavovaní Prešova. Priebeh a súvislosti konca jednej a začiatku novej éry v Prešove môžete spoznať v sobotu 20. októbra 2018 o 10.00 alebo v nedeľu 21. októbra 2018 o 14.00. Stretneme sa pred Mestským informačným centrom (MIC) v Prešove na Hlavnej 67. Sprevádzať budú Andrea Sivaničová a Patrik Derfiňák.

Predaj vstupeniek: MIC Prešov alebo na mieste konania

Cena vstupenky:
V predpredaji v MIC Prešov: 1,50 €
Na mieste konania – počas víkendu: 2,30 €

MIC

Mestské informačné centrum v Prešove poskytuje všetkým svojim návštevníkom komplexné, presné a atraktívne informácie a je spoľahlivým a obľúbeným miestom prvého kontaktu návštevníka s regiónom.
Podobné novinky
Objavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Historické kníhkupectvá

Objavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Prešovské NAJ

HistóriaObjavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Z osady mestom

HistóriaObjavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Dynastia Divaldovcov

Stojí za prečítanie...
OBJAVOVANIE PREŠOVA: Dynastia Divaldovcov