Lucia Bujnová

Pozývame vás do Divadla VIOLA na šansónový koncert, na ktorom vystúpia: Lucia Bujnová / spev, Pavol Bodnár / klavír a Jana Ivanecká / violončelo.

O interpretke 

Lucia Bujnová spieva francúzsky šansón, slovenský šansón, jazzovo i bluesovo ladené skladby, má blízko k ľudovej piesni. Narodila sa v Bratislave, odmalička sa venuje hudbe, najprv hre na klavíri a popri tom aj spevu sólovému i zborovému. Študovala na francúzsko-slovenskom bilingválnom gymnáziu, neskôr na FiFUK francúzsky jazyk a históriu. V roku 2004 vyhrala súťaž Francúzska pieseň, zúčastnila sa jej medzinárodného pokračovania v Splite v máji 2005, kde získala 2. miesto. V roku 2018 vydala prvý album «madamebujna» en concert ako nahrávku jedného z jej živých koncertov s kapelou. V piatok 11. novembra 2022 vyšiel jej druhý album s názvom Po Tvojich slovách, kde prvýkrát predstavuje i svoju autorskú tvorbu. Lucia Bujnová spolupracovala s mnohými vynikajúcimi hudobníkmi ako Pavol Bodnár, Pavol Ruček, Štefan “Pišta” Bartuš, Milan Ruček, Pavol Bereza, Nikolaj Nikitin, Luboš Šrámek, Marián Ševčík, Juraj Kalász. Luciin hlas je zmatový, so širokým dynamickým a interpretačným rozsahom, emočne a obsahovo čitateľný. Lucia okrem kultivovaného prejavu vyniká svojou dokonalou francúzštinou. Spievala na Francúzskom veľvyslanectve pri oficiálnych podujatiach, na podujatiach organizovaných Francúzskym inštitútom. Dlhodobo sa venuje aj zborovému spevu v cirkevnom zbore na Trnávke, alebo v hudobnom zoskupení Con moto. Má 4 deti a so svojou rodinou žije v Bratislave.

 

 

Pieseň z nového albumu «Po Tvojich slovách»:

https://www.youtube.com/watch?v=UL657-zXvvc

 

Album je dostupný na Spotify, Apple Music, iTunes a pod. Album je možné zakúpiť aj na

https://www.spinaker.sk/bujnova-lucia-madamebujna-po-tvojich-slovach

 

Niektoré piesne z prvého albumu «madamebujna» en concert: 

https://www.youtube.com/watch?v=iTiW26vRkQA

https://www.youtube.com/watch?v=qQbxyycgPS0

https://www.youtube.com/watch?v=-EiJpq8vVXE

 

Napísali: 
https://hudba.zoznam.sk/spravy/12-11-2022-sansonierka-lucia-bujnova-vydava-druhy-album-pokrsti-ho-v-bratislave/

Divadlo VIOLA
vstup 9€

 

Vstupenky sú dostupné v predpredaji na www.violapresov.sk , v Kaviarni VIOLA v čase otváracích hodín: pondelok-piatok 13.00-18.00 alebo v Divadle VIOLA 30 minút pred začiatkom podujatia.

Na mieste je možná LEN PLATBA V HOTOVOSTI.

Dátum

21 máj 2023
Expired!

Čas

18:00

Vstupné

9.00€
Divadlo VIOLA

Miesto konania

Divadlo VIOLA
Tkáčska 2, 080 01 Prešov
Web
https://www.violapresov.sk
Kategórie
Divadlo VIOLA

Organizátor

Divadlo VIOLA
Tel.:
0910 189 007
Email
info@violapresov.sk
Web
https://www.violapresov.sk/domov
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac