Rally Prešov

V Prešove sa zlezie celá špička slovenského rally šampionátu, aby sa popasovala o ďalšie majstrovské body. Diváci sa teda majú na čo tešiť. Slávnostný štart 25. ročníka Rally Prešov je na programe v piatok 5. júla podvečer o 19-tej hodine pred radnicou. Na trate súťažné posádky vyrazia v sobotu ráno. Víťazov by sme mali poznať okolo šestnástej hodiny popoludní 6. júla 2019.

Po uzávierke prihlášok už vieme povedať kto sa chce v Prešove postaviť na štart a preto si to poďme zosumarizovať. Okrem Pecha a Bisahu sa na východe Slovenska predstaví kompletná elita vrátane Kočiho, Grzyba, Béreša, Drotára aj Gavláka. V najsilnejšej triede 2 je prihlásených šesť vozidiel Škoda Fabia R5 (Grzyb, Koči, Gavlák, Drotár, Béreš, Pospišilík) a dva Fordy Fiesta R5 (Čech a Trněný). Rovnaký počet osem posádok je prihlásených aj v druhej najsledovanejšej triede 6, kde prevládajú „myšiaky“ proti Subaru v pomere 6 (Benček, Križan, Kekeňák, Kysucký, Šandrej, Kram) : 2 (Konečný, Lapdavský).
V triede 5 máme prihlásených päť posádok, v triede 6 je zhodou okolností šesť posádok. V triede 7 sa na štart postavia tri vozidlá. V triede 11 uvidíme dve VW Pola Proto tímu L Racing a v triede 12 sa na Seatoch proti sebe postavia domáci veterán Peter Haluška a Fero Fusko. V „historikoch“ nebude Jožo Béreš sám na svojej krásnej Sierre RS Cosworth, lebo súperom mu bude Čech Petr Hadáček so Škodou 130 LR.
V MSR sa nám na štart postaví spolu (ak prejdú „preberačkou“) 34 posádok. Ak pripočítame dvoch „historikov“ a jedno vozidlo RHP, tak je to slušných 37 áut. Vedľa nich však v Prešove uvidíme aj druhý podnik Slovenského Rally Pohára, kde máme prihlásených ďalších štrnásť posádok vrátane kompletnej špičky tohto ročníka (chýbajú iba Spišákovci). Spolu 51 posádok, ktoré budú zabávať divákov svojimi súbojmi o body.

Dátum

05 júla 2019 - 07 júla 2019

Miesto konania

Hlavná ulica (Pešia zóna)
Kategórie
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac