English | Slovenčina   

Turistické info o meste Prešov | Tourist info on the town Presov | Informacja turystyczna w mieście Presov | Touristische Informationen über die Stadt Presov

Budovateľskej 34

EKOPARK Holá Hora
Botanická 13, letná sezóna apríl-október Po 11-20, Ut-Pia 9-20, So-Ne 10-20, zimná sezóna Po 10-15, Ut-Pia 9-15, web
Ekopark je ideálnym miestom na relax a oddych pre rodiny s deťmi. Ak túžite utiecť od zhonu veľkomesta, tu nás nájdete určite to, čo hľadáte. Môžete sa len tak prechádzať rozsiahlým areálom a pozorovať zvieratká.  Pre detského návštevníka sú pripravené preliezky, hojdačky, ihrisko a zvieratká ako zajačiky, kone, kozy. Ak vám vysmädne, na terase podávame nealkoholické nápoje aj kávu. Vstup je zdarma!

ekopark

Outdoorpark – lanové centrum
Tomášikova 60, Po-Ne 9-18, web
Lanové centrum je športový areál, ktorý ponúka atraktívne programy pre skupiny aj jednotlivcov. Ide o komplex lanových prekážok, ktoré sú umiestnené vo výške 8 až 10 metrov nad zemou, ktoré účastníci prekonávajú po zaškolení inštruktorom. Súčasťou areálu je detská dráha Lanáčik, lezecká stena a tiež kaviareň s veľkou terasou. Centrum poskytuje široké možnosti na aktívne trávenie voľného času pre všetky vekové kategórie.

lanovecentrum

Lesnícky náučný chodník v lokalite Malý Borkút
Mestské lesy, smer na Hanisku pri Prešove, web
Technické služby mesta Prešov, a.s. sprístupnili verejnosti krátky lesnícky náučný chodník v lokalite Malý Borkút v celkovej dĺžke 500 m, vedený nenáročným terénom, dostupný aj pre rodiny s deťmi. Na trase lesníckeho chodníka sa návštevník stretne s informačnými tabuľami o flóre a faune a získa zaujímavé informácie a prostredí, v ktorom sa nachádza. Kategorizácia mestských lesov z hľadiska potrieb občanov mesta Prešov určila plochu mestských lesov ako “lesy osobitného určenia“ s významnou zdravotnou a rekreačnou funkciou. Územie mestských lesov napĺňa poslanie prímestského lesa a poskytuje širokej verejnosti príjemné prostredie na oddych a regeneráciu a tiež priestor pre rôzne turisticko-športové aktivity.

mestskelesylesopark

Detské interiérové ihriská
V Prešove ich je niekoľko, takmer na každom sídlisku. Väčšinou ide o prepojenie ihriska pre deti s kaviarňou pre dospelých. Inšpirujte sa napríklad: Brumik (Tomášikova 8A, web), Wonderland (Zlatobanská 16, web), rodinné centrum Emerka (Bernolákova 21, web), Bublinka (Masarakova 22, web), Marťanko (Zemplínska 1, web), interiérové ihrisko v obchodnom centre MAX (Vihorlatská 2/A) a tiež interiérové ihrisko Fundiland (Budovateľská 34).

brumik