info@gopresov.sk
Audiosprievodca Audiosprievodca po Prešove pre Váš smartphone STIAHNUŤ

Digitálna výstava “Znak – písmo – slovo”

Štátna vedecká knižnica v Prešove prináša výstavu Znak – písmo – slovo, ktorá sprístupňuje pohľad na vybrané artefakty a reprodukcie historických predmetov staroveku zo zbierkovej a autorskej činnosti zberateľa, teológa, filológa a kazateľa Bratskej jednoty baptistov Michala Lapčáka. Ide o ukážky zo starovekého písma a jazyka na artefaktoch spojených s Asýriou, Babylonom, Sumerom, Judeou,  Sinajom, Izraelom a i.

Výstava je dostupná vo Window Gallery ŠVK v Prešove, Hlavná 99,   v termíne 1. 12. – 31. 12.  2022, v čase od 15.00 do 21.00 hod.

Mgr. Michal Lapčák (1971, Vranov nad Topľou) pôsobí ako kazateľ Bratskej jednoty baptistov v Košiciach. Absolvoval EBF – UK v Bratislave (1990 – 1995). Zaoberá sa starovekom levantskej oblasti, semitskými nápismi orientu, biblickou archeológiou a blízkovýchodnými jazykmi.

Je vlastníkom zbierky rôznych Biblií (cez 250 jd.), judaík, originálnych písomností, vzácnych faksimile a reprodukcií historických artefaktov staroveku. Už 13 rokov organizuje Expozície Biblie pod názvom: „Príbeh Biblie: Od tabuľky ku knihe“, na ktorých verejnosti popularizuje tzv. Knihu kníh od jej počiatkov po súčasnosť, s dôrazom na vznik prvých písomností Blízkeho východu, počiatkov písania, rôznosti materiálov, naprieč dejinami Izraela až po vznik kníhtlače.

 

 

Dátum

01 - 31 dec 2022
Expirované

Čas

15:00 - 21:00

Miesto konania

Štátna vedecká knižnica v Prešove (Window Gallery)
Štátna vedecká knižnica v Prešove (Window Gallery)
Hlavná 99, Prešov, Slovensko
Web
https://www.svkpo.sk

Organizátor

Štátna vedecká knižnica v Prešove
Štátna vedecká knižnica v Prešove
Tel.:
+4210512454101
Email
kniznica@svkpo.gov.sk
Web
https://www.svkpo.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac