Ľudová hudba Prešovčan

ĽH Prešovčan už takmer sedem desaťročí ponúka svojim poslucháčom neopakovateľnú atmosféru ľudovej a koncertnej hudby. Svoju históriu začala písať v roku 1954 a dnes patrí medzi najstaršie ľudové hudby na Slovensku. Jej zakladajúcimi členmi boli Ing. Július Humeňanský – primáš, Imrich Szeghy – cimbal, Ladislav Petruščák – klarinet, Ondrej Fedák – viola a Jozef Klobušický – kontrabas. V súčasnosti hrá jej druhá a tretia generácia.

ĽH Prešovčan sa počas svojej existencie vyprofilovala na teleso, ktoré vie ponúknuť súčasnému poslucháčovi široké spektrum hudobných zážitkov. V minulosti spolupracovala s takými významnými interpretmi akou bola Janka Guzová a Jožko Príhoda, tiež so známymi hereckými osobnosťami DJZ v Prešove, ako napr. Július Piussi, Emil Prieložný, Jozef Stražan st., Ladislav Kicko, Valéria Lešková, Štefan Senko. V súčasnosti spolupracuje v rámci koncertov s Hankou Servickou, Vierkou Horňákovou a Petrou Humeňanskou. V repertoári má nielen šarišské, zemplínske a folkové piesne, ale aj piesne národnostných menšín žijúcich na území Slovenska. Ponúka však aj obsahovo náročnejší repertoár – filmovú a muzikálovú hudbu, vážnu hudbu, koncertné skladby, šlágre, pop, šansón, operetné „kúsky“, ale aj country a jazz. Ľudová hudba Prešovčan vystupovala ako hudobný doprovod spevákov na súťažiach Východoslovenská pieseň, Makovická struna a Ľubovnianska valaška. Počas svojho pôsobenia nahrala niekoľko MG a CD nosičov s interpretmi, s ktorými spolupracovala, ako aj inštrumentálne nahrávky so svetovými melódiami.

Spomienkový koncert je venovaný členom a spolupracovníkom Ľudovej hudby Prešovčan k ich nedožitým výročiam. Zmena programu vyhradená. Z podujatia budú vyhotovované foto a audiovizuálne záznamy.

Dátum

23 okt 2022
Expirované

Čas

19:00

Miesto konania

Kino SCALA
Kino SCALA
Masarykova 7, 080 01 Prešov

Organizátor

PKO Prešov
PKO Prešov
Tel.:
+421517723741
Email
sekretariatpko@gmail.com
Web
http://www.pkopresov.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac