info@gopresov.sk
Audiosprievodca Audiosprievodca po Prešove pre Váš smartphone STIAHNUŤ

PLANÝ VZDUCH / PLEIN AIR – digitálna výstava

Štátna vedecká knižnica v Prešove pripravila online tematickú výstavu obrazov Vladimíra Ganaja s názvom PLANÝ VZDUCH / PLEIN AIR. Výstava je dostupná  vo Window Gallery, Hlavná 99, Prešov od 1. 5. 2023 –  31. 5. 2023 od 17.00 hod. do 23.00 hod.

Prešovský výtvarník Vladimír Ganaj momentálne pôsobí ako vedúci katedry výtvarnej výchovy a umenia na Prešovskej univerzite, predtým vyštudoval doktorandský a magisterský stupeň na Akadémii umení v Banskej Bystrici u prof. Ľudovíta Hološku a prof. Stanislava Balka.

Jeho maľba a kresba má široké rozpätie od plenéru, zátišia, figurálnej tvorby, abstrakcie a okrem toho sa venuje písaniu poézie a 3D grafike.

Zameriava sa predovšetkým na výtvarné kvality maliarstva, ktoré poskytujú divákovi zmyslový pôžitok. Vychádza z tradičného realistického maliarstva a jeho tvorba je tematicky viazaná na portrét, krajinu, zátišia, na fragmenty z interiéru, figurálnu maľbu a abstrakciu.

Do tematickej online výstavy PLANÝ VZDUCH vybral obrazy, na ktorých zachytáva motívy z prírody, krajinu a zaujímavé zátišia.

 

 

 

Dátum

01 - 31 máj 2023
Expirované

Čas

17:00 - 23:00

Miesto konania

Štátna vedecká knižnica v Prešove (Window Gallery)
Štátna vedecká knižnica v Prešove (Window Gallery)
Hlavná 99, Prešov, Slovensko
Web
https://www.svkpo.sk

Organizátor

Štátna vedecká knižnica v Prešove
Štátna vedecká knižnica v Prešove
Tel.:
+4210512454101
Email
kniznica@svkpo.gov.sk
Web
https://www.svkpo.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac