EKOPARK Holá Hora

Botanická 13, letná sezóna apríl-október Po 11-20, Ut-Pia 9-20, So-Ne 10-20, zimná sezóna Po 10-15, Ut-Pia 9-15, web

Ekopark je ideálnym miestom na relax a oddych pre rodiny s deťmi. Ak túžite utiecť od zhonu veľkomesta, tu nájdete určite to, čo hľadáte. Môžete sa len tak prechádzať rozsiahlým areálom a pozorovať zvieratká. Pre detského návštevníka sú pripravené preliezky, hojdačky, ihrisko a zvieratká ako zajačiky, kone, kozy. Ak vám vysmädne, na terase podávame nealkoholické nápoje aj kávu. Vstup je zdarma!

EKOPARK Holá Hora

Outdoorpark – lanové centrum

Tomášikova 60, Po-Ne 9-18, web

Lanové centrum je športový areál, ktorý ponúka atraktívne programy pre skupiny aj jednotlivcov. Ide o komplex lanových prekážok, ktoré sú umiestnené vo výške 8 až 10 metrov nad zemou, ktoré účastníci prekonávajú po zaškolení inštruktorom. Súčasťou areálu je detská dráha Lanáčik, lezecká stena a tiež kaviareň s veľkou terasou. Centrum poskytuje široké možnosti na aktívne trávenie voľného času pre všetky vekové kategórie.

Lanové centrum v Prešove

Lesnícky náučný chodník v lokalite Malý Borkút

Mestské lesy, smer na Hanisku pri Prešove, web

Technické služby mesta Prešov, a.s. sprístupnili verejnosti krátky lesnícky náučný chodník v lokalite Malý Borkút v celkovej dĺžke 500 m, vedený nenáročným terénom, dostupný aj pre rodiny s deťmi. Na trase lesníckeho chodníka sa návštevník stretne s informačnými tabuľami o flóre a faune a získa zaujímavé informácie a prostredí, v ktorom sa nachádza. Kategorizácia mestských lesov z hľadiska potrieb občanov mesta Prešov určila plochu mestských lesov ako “lesy osobitného určenia“ s významnou zdravotnou a rekreačnou funkciou. Územie mestských lesov napĺňa poslanie prímestského lesa a poskytuje širokej verejnosti príjemné prostredie na oddych a regeneráciu a tiež priestor pre rôzne turisticko-športové aktivity.

Mestské lesy Prešov
Posedenie v mestských lesoch

Detské interiérové ihriská

V Prešove ich je niekoľko, takmer na každom sídlisku. Väčšinou ide o prepojenie ihriska pre deti s kaviarňou pre dospelých. Inšpirujte sa napríklad: Brumik na 2ke (Čsl. armády 29, web), rodinné centrum Emerka (Bernolákova 21, web), Bublinka (Masarykova 22), Marťanko (Zemplínska 1, web), interiérové ihrisko v obchodnom centre MAX (Vihorlatská 2/A) a tiež interiérové ihrisko Fundiland (Budovateľská 34, web).

Kaviareň s detským ihriskom Brumík