Letné kúpalisko Plaza Beach

Kutuzovova 4, jún-sept 9-19, web

V areáli kúpaliska nájdete dvojlagúnový bazén pre dospelých, detský bazén s vodnými atrakciami, plavecký bazén, tenisový kurt s umelým povrchom, bowlingové dráhy, ihrisko pre plážový volejbal, detské ihrisko s trampolínou, reštauráciu, cocktail bar, a atrakciu suchozemský maják so skalami a vyhliadkou na celé okolie Prešova a Vysoké Tatry.

Letné kúpalisko Plaza Beach Resort

Rekreačný areál Delňa

Jelšová 5, jún-sept 9-21

Prírodné kúpalisko Delňa sa nachádza asi 5 km od centra mesta za krytým aquaparkom Delňa. Okrem vodnej plochy ponúka skokanský mostík, preliezky, šmýkačky, malé kolotoče a množstvo iných atrakcií pre deti. Pre športových nadšencov sú k dispozícii dve volejbalové ihriská, pingpongové stoly či trávnaté plochy využiteľné na rôzne športové či oddychové aktivity. V areáli sa nachádza aj niekoľko bufetov.

Rekreačný areál Delňa

Letné kúpalisko Sídlisko III

Ulica Antona Prídavku, Jún-Sept 9-19, web

Letné kúpalisko na Sídlisku III má v prevádzke plavecký, rekreačný a dva detské bazény, voda v nich je ohrievaná na 25-30°C. K ponuke zariadenia patrí aj minigolf, plážový volejbal, stolný tenis, detské ihrisko a stravovacie zariadenia.

Letné kúpalisko na Sídlisku III

Aquapark Delňa

Jelšová 5, Po-Ne 10-21, web

V celoročnom krytom areáli aquaparku Delňa nájdete množstvo atrakcií a neuveriteľných 1500 m2 vodnej plochy. Nájdete tu tiež plavecký bazén, oddychový bazén s atrakciami, detský bazénik, vírivky s teplou vodou, vlnolamy, vodopády, trysky, 10 m tobogán a 30m šmýkačku, wellness, bar, reštaurácie a letné terasy.

Aquapark Delňa

Mestský bazén Šťuka

ZŠ Mirka Nešpora 2, web

Mestský bazén s rozmermi 25×12,5m a hĺbkou 1,1-1,3m je najlacnejšou voľbou pre tých, ktorí si chcú zaplávať. Otvorený je celoročne, ale presnú hodinu si treba overiť na webstránke základnej školy, ktorá tento bazén spravuje.

Mestský bazén Šťuka

Outdoorpark – lanové centrum

Tomášikova 60, Po-Ne 9-18, web

Lanové centrum je športový areál, ktorý ponúka atraktívne programy pre skupiny aj jednotlivcov. Ide o komplex lanových prekážok, ktoré sú umiestnené vo výške 8 až 10 metrov nad zemou, ktoré účastníci prekonávajú po zaškolení inštruktorom. Súčasťou areálu je detská dráha Lanáčik, lezecká stena a tiež kaviareň s veľkou terasou. Centrum poskytuje široké možnosti na aktívne trávenie voľného času pre všetky vekové kategórie.

Lanové centrum na Sídlisku III

Bowlingové dráhy

V Prešove sa nachádza viacero bowlingových dráh. Okrem bowlingu si v nich môžete posedieť pri pive alebo chutnom jedle. Pre istotu si ale telefonicky zarezervujte vašu dráhu vopred. Inšpirujte sa napríklad týmito obľúbenými bowlingmi v Prešove: Hotel Lineas (Budovateľská 14, web), Bowling pri trati (Jazdecká 1/A, web), Plaza Beach Solivar (Kutuzovova 4, web)

Bowlingové dráhy v Prešove

Tenisové kurty + squash

Kurt si je dobre rezervovať vopred. Niektoré areály majú aj kryté squashové ihrisko (Trionfo, RacketFanatic Arena). Inšpirujte sa napríklad týmito tenisovými areálmi: Trionfo Sport Club (Jiráskova 42, web), Plaza Beach Solivar (Kutuzovova 4, web), RacketFanatic Arena (Mukačevská 59, web), Sokol Prešov (Kpt. Nálepku 6, web), T & J Tenis club (Nábrežná 5, web), Esofia (Višňová 12, web)

Tenisové kurty v Prešove

Umelá bežecká dráha

V meste nájdete takéto dráhy dve. Obidve sú v areáloch základných škôl, ale sú voľne prístupné pre širokú verejnosť: ZŠ Šmeralova (Šmeralova 25), ZŠ Májové námestie (Májové námestie 1).

Umelá bežecká dráha v Prešove

Cyklistické chodníky

Cez Prešov vedie niekoľko kilometrov asfaltových cyklistických trás. Najdlhší ucelený úsek (približne 10 km) začína pri mestskej športovej hale (Škultétyho ulica), pretína celé Sídlisko III a popri rieke Torysa smeruje na sever až do Veľkého Šariša. Ostatné úseky cyklochodníkov v Prešove sú už kratšie.

Cyklochodník do Veľkého Šariša

Horská cyklistika a singletracky

mapa trás, web

Občianske združenie SloMBA od roku 2008 zlepšuje podmienky pre horskú cyklistiku na Slovensku. Náplň jeho práce spočíva v propagovaní horskej cyklistiky, vo výstavbe nových lesných chodníkov a obnovovaní už nepoužívaných starých trás. Chodníky budované SloMBou sú určené najmä pre cyklistov, no prídu si na svoje aj bežci či turisti.

Singeltracky v Prešove

Prechádzky v lesoparku Cemjata

Cemjata ako mestská časť mesta Prešov leží pri hlavnej ceste do Margecian. Svojim spôsobom ide o starú liečebnú a rekreačnú lokalitu, známu už od druhej polovice 19. storočia, kedy tu vznikli kúpele. Od mesta je Cemjata vzdialená asi 5 kilometrov. Umiestnená je do lesného prostredia, kde sú aj viaceré minerálne pramene. Nachádzajú sa tu niekoľko kilometrové upravované trasy v lete vhodné pre nenáročné prechádzky, v zime na bežkovanie.

Lesopark Cemjata

Lockdown Escape Room Prešov

Hlavná 124, web

Skvelá zábava pre všetky partie rôzneho veku! Zober sem svojich kamošov, rodinu alebo deti. U nás zažijete 70 minút zábavy, adrenalínu a pocitu napätia. Ste plne zamestnaní atmosférou, sústredením sa na správne riešenia hádaniek a súvislostí. Cieľom hry je riešiť v tíme logické hádanky, hľadať skryté nápovedy vedúce k jedinému cieľu – dostať sa von v časovom limite!

Tajomstvo 49. rovnobežky

Arény pre Laser game

Pulzar: Mirka Nešpora 6A, Po-Str 16-22, Štv-Ne 14-22, web; Koral: Vihorlatská 2/C, Po-Ne 14-22, web

Laser Game je štýlová, moderná hi-tech hra, ktorú si môžete zahrať aj v Prešove. Arény poskytujú výnimočné prostredie pre hru známu ako Laser Tag. Beháte medzi prekážkami, skrývate sa, komunikujete so svojim tímom a snažíte sa zasiahnuť protihráčov, ktorí majú jediný cieľ – zasiahnuť vás. Laser Game je jednou z najadrenalínovejších a najzábavnejších športových hier súčasnosti. Cieľom hry je postrieľať ostatných hráčov v aréne. Máte na sebe vestu a v ruke zbraň, s ktorou strieľate po protihráčoch. Hra je určená pre jednotlivcov aj tím. Všetky zásahy sú snímané pomocou elektroniky, laserový zásah zo zbrane teda nebolí!

Laser Game v Prešove

PSK Aréna

Pavla Horova 33, Po-Ne 5-23, web

PSK aréna je určená pre športové aktivity širokej verejnosti ako aj špecializovaným športovcom so zameraním na ľadové športy. Je postavená s najmodernejšími technológiami. Aréna má 3 klimatizované šatne.

PSK Aréna Prešov