Festival komornej hudby ARTIS

 

Dve z najvýraznejších slovenských hudobných osobností súčasnosti, fenomenálny huslista Milan Paľa a klavírny virtuóz Ladislav Fančovič, odohrajú koncert venovaný husľovým sonátam Mieczyslawa Weinberga pri príležitosti 100. výročia narodenia skladateľa.

Títo dvaja medzinárodne etablovaní umelci, ktorí radi a často búrajú zaužívané predstavy o interpretácii vážnej hudby, už spolupracujú vyše 15 rokov. Vydali napríklad vynikajúci album s kompletným dielom Eugena Suchoňa pre husle a klavír, komplet troch husľových sonát od Johannesa Brahmsa či mimoriadny komplet štyroch CD so všetkými husľovými sonátami od L. van Beethovena.
Koncert umelcov v Prešove má na programe tri Weinbergove sonáty. Celkovo ich skladateľ napísal deväť: šesť z nich boli komponované pre husle a klavír, tri pre husle sólo. Toto vystúpenie je prvým koncertom letno – jesenného turné po Slovensku, ktorého zavŕšením bude nahrávka kompletného cyklu sonát.

 

Vstupenky: Predpredaj (MIC Prešov, Hlavná 67, Prešov) a v sieti TICKET-ART (www.ticket-art.sk). Viac info na www.artisfestival.sk

 

Dátum

01 sep 2019
Expirované

Čas

17:00

Miesto konania

Ortodoxná synagóga
Okružná 32, 080 01 Prešov
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac