Bol raz jeden zápisník

„Výstava je prierezom mojej tvorby, ktorej sa venujem takmer desaťročie. Ku kníhviazačstvu som pričuchla už na vysokej škole počas jednej hodiny, na ktorej sme sa učili o krásnej knihe, o celom procese výroby knihy. Mňa to zaujalo natoľko, že som tomu začala venovať veľa svojho voľného času až som sa dopracovala k tomu,  že papier sa pre mňa stal závislosťou. Ako samouk som si vytvorila vlastný špecifický rukopis, ktorý by možno nie každý tradičný kníhviazač pochopil.

Pri svojej tvorbe sa snažím byť aj ekologická a tak na výrobu zápisníkov, kroník či albumov používam kožené bundy a iné kusy oblečenia, ktoré kupujem v sekáčoch. Rovnako sa snažím používať papiere, ktoré boli vyrobené udržateľným spôsobom, nie sú chemicky bielené a výsledný papier si uchováva prirodzenosť nenatieraného papiera s prírodným odtieňom.

Rada využívam ľudový motív, ktorý je nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie. Práve ľudový motív ma priviedol do medzinárodnej súťaže, ktorú organizuje ÚĽUV pod názvom Kruhy na vode, kde som postúpila 2x do užšieho výberu, na čo som veľmi pyšná. Vďaka tejto súťaži som si vytvorila užšiu spoluprácu s ÚĽUV-om, kde som sa stala lektorkou kníhviazačských kurzov.
Obyčajným čistým listom dávam tvar (obal), vôňu, jedinečný vzhľad, vďaka čomu sa moje výrobky líšia od výrobkov iných a viditeľne od toho, čo bežne dostanete v obchodoch.

Keď si vezmete do rúk môj zápisník, ktorý som vyrobila, učaruje Vám napríklad kávovou vôňou listov, na dotyk príjemným prírodným obalom, jedinečným zapínaním, ktoré rado postráži Vaše myšlienky a tajomstvá.“

Radka Repková

Dátum

30 júl 2021
Expirované

Čas

denne od 17:00 do 22:00 h
17:00

Miesto konania

Štátna vedecká knižnica v Prešove (Window Gallery)
Štátna vedecká knižnica v Prešove (Window Gallery)
Hlavná 99, Prešov, Slovensko
Web
https://www.svkpo.sk

Organizátor

Štátna vedecká knižnica v Prešove
Štátna vedecká knižnica v Prešove
Tel.:
+4210512454101
Email
kniznica@svkpo.gov.sk
Web
https://www.svkpo.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac