Skyva & Samuel Marinčák: CHLEBOSLOVIE (Festival FESTUM Prešov 2023)

Aby sme vo vede lepšie rozumeli veciam, zatriedili ich, vedeli ich preskúmať, porovnať ich vo vzťahu k iným skutočnostiam, používame rôzne názvoslovia. Aké názvoslovie ale použiť, aby sme lepšie rozumeli sebe samým alebo vzťahom s ľuďmi okolo nás? Možno je to práve chleboslovie… Piesne, básne a čriepky myšlienok v Chlebosloví sa cez optiku chleba ako symbolu každodennosti zameriavajú na nadčasové hodnoty. Hudobno-poetický večer predstaví jeho autorka Skyva spolu s gitaristom Samuelom Marinčákom. A znieť budú piesne aj z nedávno uvedeného albumu Z exilu.

Skyva: Autorka hudby, textov, poézie, speváčka, klaviristka z Košíc. Jej debutový album Zrkadlo (2018) získal nomináciu na Radio_Head Awards, v októbri 2023 vydala v poradí druhý album Z exilu. Vďaka vlastnej tvorbe s ňou spolupracujú aj ďalší umelci – speváčka Sima Magušinová (duet Piaty živel), operný spevák Marián Lukáč (viacero duetov), speváčka Veronika Rabada (program Balady), herec a režisér Peter Cibula (hudba k rozprávke Kocúr v čižmách, spoločný program Strieborné nitky), Pavol a Ivana Dankovci (hudba a texty pre tanečné divadlo Áno?: Sólo pre dvoch)…

Samuel Marinčák: patrí medzi výrazných jazzových gitaristov na Slovensku. Autorsky publikum oslovil oceneným debutovým albumom Reflection of my soul (2021). So Skyvou hrá a spolupracuje od roku 2018. Je stálym hosťom v skupine AMC Trio, s ktorou absolvoval množstvo vystúpení na Slovensku, ale aj v zahraničí. Počas svojej hudobnej kariéry účinkoval s takými významnými hudobníkmi akými sú Randy Brecker, Bill Evans, Eric Marienthal, Bob Franceschini, Regina Carter, Ulf Wakenius, Michael Patches Stewart, Peter Lipa, a ďalší.

Vstupné: 10 €, dôchodcovia: 7 €
Predaj vstupeniek: www.predpredaj.sk

 

Dátum

22 nov 2023
Expirované

Čas

18:00

Miesto konania

Múzeum Solivar
Múzeum Solivar
Námestie osloboditeľov 4, 080 05 Prešov-Solivar
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac