info@gopresov.sk
Audiosprievodca Audiosprievodca po Prešove pre Váš smartphone STIAHNUŤ

BRAMBOROVÉ KRÁLOVSTVÍ /prázdninový špeciál

Aj tento rok Vás Divadlo VIOLA srdečne pozýva na prehliadku českých divadiel. V priebehu jesene 2022 sa v rámci 2. ročníka projektu Českymo predstaví 5 hosťujúcich divadiel a umeleckých zoskupení, ktoré predstavia svoje inscenácie spolu s tematickými workshopmi so zameraním na rôzne vekové kategórie i témy. V októbri k nám zavíta nezávislé divadelné zoskupenie Loutky bez hranic so svojím predstavením Bramborové království spolu s tematickým workshopom.
Bramborové království
Král Brambor Bramborovič I. a jeho choť královna Brambora Bramborovna II. vyhlašují, že kdo zneškodní strašného draka Friťáka, který se usadil na Bramborovém kopečku, dostane ruku princezny Bramborky a půl bramborového pole k tomu – kdo se odváží bojovat proti takovému nepříteli? Že by statečný princ Karotka?
Po predstavení sa pre záujemcov uskutoční výtvarná dielňa – akčné zemiakové bábky (trvanie cca 30-40 min).
O divadle
Loutky bez hranic je nezávislé profesionálne divadelné zoskupenie, ktoré začalo svoje bábkové dobrodružné výpravy už počas štúdia na DAMU-KALD (Katedra alternatívneho a bábkového divadla na Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe). Začalo to v roku 2001 Mexikom a pokračuje to dodnes: Praha, Chrudim, Aš, Plzeň, Svitavy, Slovensko, Nemecko, Poľsko, Dánsko, Kuba, USA.
Okrem bábkových predstavení organizujú aj výtvarné a bábkové kreatívne dielne a sociálno-divadelné projekty. Zaujímajú sa o bábky z každého uhla pohľadu. Tvoria pre všetky vekové, sociálne, národnostné, náboženské a iné kategórie.
Ocenenia
Divácká cena „Slepá pozvánka na příští ročník festivalu“ a cena poroty „Vyjádření divadla loutkou“ pro odvážnou jevištní osobnost v původním představení získala Dora Bouzková v představení „Příběhy malé Lupitiny González“ na Mezinárodním festivalu Puppetis a Humantoo 2021 (Varšava, Polsko)
Vítězem druhého ročníku mezinárodního festivalu loutkového divadla AMPLION 2021 se stalo představení Nedopečený koláček.
Dora Bouzková byla nominována za výkon v představení „Nedopečený koláček“ na CENU THÁLIE 2020 v kategorii LOUTKOVÉ DIVADLO.
Cena za „nejlepší představení pro děti“ a cena za „herecký výkon“ pro Doru Bouzkovou v představení Příběhy malé Lupitiny González na Festival of Puppetry Art 2018 (Bielsko-Biała, Polsko).
„Cena diváků“ a cena za „nejlepší okamžik animace“ na Mezinárodním festivalu Puppetis a Humantoo 2019 (Varšava, Polsko) pro Doru Bouzkovou v představení Příběhy malé Lupitiny González.
Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.
Divadlo VIOLA, Prešov, Tkáčska 2
VSTUPNÉ 5 €
Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke https://www.violapresov.sk/…/bramborove-kralovstvi…
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku online, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0910 189 007 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)
Na mieste je možná LEN PLATBA V HOTOVOSTI.

Dátum

28 okt 2022
Expirované

Čas

10:00

Vstupné

5.00€

Miesto konania

Divadlo VIOLA
Divadlo VIOLA
Tkáčska 2, 080 01 Prešov
Web
https://www.violapresov.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac