Ekotop film/Enviro film

Filmy, ktoré zmenia váš pohľad na svet, prichádzajú do PrešovaVytlačiť
 

Nadmerná spotreba, neuvedomelé správanie, neúcta k prostrediu, negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou divočinou, prírodou, ktorá je dokonalým architektom a zároveň tichým svedkom zániku. Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm prináša v stredu a štvrtok 13. – 14. novembra 2019 do klubu Stromoradie dokumentárne filmy, ktoré vás motivujú k zmene.

Festivalové podujatie v Prešove víta aj primátorka mesta Andrea Turčanová: „Filmový festival Ekotopfilm sa v Prešove stal tradíciou a teší ma, že aj tento rok bude súčasťou kultúrneho života v našom meste. V Prešove sa v tomto roku zrealizovalo množstvo dobrých projektov, ktoré majú ambíciu prispieť k ochrane a skvalitneniu životného prostredia v meste. Technické služby mesta Prešov v spolupráci so spoločnosťou Natur-Pack spustili kampaň, ktorá má za cieľ vzdelávať Prešovčanov v oblasti separovania odpadov. Na Františkánskom námestí zas vznikla Včelia záhrada, ktorá chráni včelie spoločenstvá. Počas leta sa dokonca v Prešove historicky po prvýkrát uskutočnil aj jedinečný komunitný festival POmišaj, ktorý bol zameraný na osvetu o udržateľnom spôsobe života. Verím, že Ekotopfilm prispeje k rozvoju ďalších environmentálnych aktivít v Prešove.“

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm odštartuje v stredu a štvrtok ráno 13. – 14. novembra 2019 v Kine Scala programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. V rámci Junior festivalu sa deti pomocou filmového plátna a sprievodných aktivít naučia, ako chrániť životné prostredie.

Festival pokračuje večerným programom pre širokú verejnosť. Filmový program od 16.00 do 21.30 hod. prináša široké spektrum tém. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku.

Program je doplnený o diskusie Domácnosť bez odpadov, kde sa návštevníci v stredu o 18.00 hod. vďaka Braňovi Moňokovi dozvedia viac o tom, ako predchádzať vzniku odpadov a ako ich správne triediť, keď už raz našli cestu do našich domovov. V diskusii Kde bolo, tam bude! Turistikou k rozprávkovému Slovensku sa návštevníci vo štvrtok o 18.00 hod. vďaka Zuzane Burdovej z Aevis n.o. a Anne Sliackej zo štátneho podniku Lesy SR dozvedia viac o prírodnom turizme.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm na Slovensko každoročne prináša široký výber celosvetovo oceňovaných dokumentárnych filmov zahraničnej i domácej produkcie. V rámci celoročnej TOUR je snahou organizátorov prostredníctvom dokumentárnych snímok a sprievodných aktivít zvyšovať v regiónoch Slovenska environmentálne povedomie. „Festivalové filmy ukazujú nielen krásu a moc prírody, odľahlé miesta doposiaľ nepoznačené ľudskou činnosťou, ale aj presný opak, negatívny dopad našej každodennej spotreby na životné prostredie. Ľudí však nechceme strašiť, chceme im priniesť informácie a motivovať ich k zmene, možno trošku varovať. Je potrebné sa poučiť zo zlých návykov a naštartovať v sebe zmenu,‘‘ informuje o charaktere podujatia riaditeľ festivalu Peter Lím.

 

Dátum

13 - 14 nov 2019
Expirované

Čas

16:00 - 21:30

Vstupné

voľný vstup

Miesto konania

Stromoradie
Stromoradie
Kmeťovo stromoradie (oproti schodom SOŠ Pedagogická a sociálna akadémia), Prešov
Kategórie
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac