Filmová noc na hrade 2019

Ak máte radi prírodu, miernu turistiku, stanovanie pod hviezdami, dobré filmy a vždy kvalitnú kultúru, sme tu pre vás.
Udalosť, ktorá dnes nosí názov Filmová noc na hrade, vznikla v roku 2011 na hradnom vrchu Šarišského hradu ako pokus o filmové podujatie. Po úspešnom 1. ročníku s návštevnosťou asi 500 milovníkov kultúry sme pokračovali vo vízii festivalu so snahou získať a nadchnúť pre filmové umenie nielen slovenských divákov. Snažili sme sa poskytovať priestor mladým, novým a nádejným tvorcom. Rovnako vzdelávať a vychovávať mladú generáciu filmových obdivovateľov a nadšencov. Vynikajúca atmosféra na hradnom kopci, atraktívny program, stanovanie pod hviezdnou oblohou, osobnosti kultúrno-spoločenského života a v neposlednom rade tisíce návštevníkov sú jasnou motiváciou Filmovej noci na hrade. FNNH je svojou lokalizáciou na hrade Šariš jedinečným festivalom svojho druhu v strednej Európe.

Filmová noc na hrade je filmový festival zameraný predovšetkým na krátky film. Počas dňa sa Šarišský hrad premieňa na oázu kultúry prostredníctvom sprievodného programu (hudba, divadlo, tanec, fotografia, workshopy, prednášky a podobne). Počas dvoch dní a dvoch nocí prináša návštevníkom hradu bohatý program. FNNH ponúka divákovi hlavne kvalitné, nové krátke filmy, ktoré si len tak nemôže pozrieť v kine alebo v televízii. Je to festivalový priestor pre nové inšpirácie, možnosť spojiť kultúru a oddych v prírode s najbližšími (počas FNNH umožňujeme na hrade stanovať). Skvelé novinky zo sveta filmu a kultúry. Prezentácia miestnych, ale aj zahraničných umelcov. Prvý premietaný film je celovečerný, a to za prítomnosti zaujímavých hostí spojených s daným filmom. Potom až do svitania dostávajú priestor krátke filmy.

Ponúkneme kvalitný výber 10 filmových sekcií, zlepšíme technické zabezpečenie festivalu. Pre návštevníkov chceme priniesť viac inovácií, wifi zónu a nabíjačkáreň v chill out zóne.

V tomto ročníku umožníme divákom len tak si posedieť a nasať atmosféru v chill out zóne, ktorá bude centrom informácií a relaxu medzi premietaním jednotlivých filmov. Samozrejme, pre deti rozšírime program na detskom pódiu a pre rodičov pripravíme opatrovateľskú službu, aby si vedeli dopriať zážitok z niekoľkých krásnych filmov aj počas dňa len pre seba. Chýbať nebude veľa dobrých workshopov a prednášok z kultúrnej sféry.

Festival robíme hlavne kvôli Vám a každý jeden návštevník je pre nás veľkou radosťou, preto festival chceme a budeme skvalitňovať. Snahou FNNH je ponúknuť svojim návštevníkom filmový víkend.

Filmová noc na hrade je novou tradíciou na Šarišskom hrade. Víziou festivalu je získať a nadchnúť pre filmové umenie nielen slovenských divákov, ale poskytovať priestor aj mladým a novým tvorcom. Rovnako vzdelávať a vychovávať mladú generáciu filmových obdivovateľov a nadšencov. Vynikajúca atmosféra na hradnom kopci, atraktívny program, stanovanie pod hviezdnou oblohou, osobnosti kultúrno-spoločenského života a v neposlednom rade tisíce návštevníkov sú jasnou motiváciou Filmovej noci na hrade.

 

Dátum

19 - 21 júl 2019
Expirované

Miesto konania

Šarišský hrad
Šarišský hrad, 082 21 Veľký Šariš
Kategórie
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac