Filmový festival POCITY FILM 2019

17:00 h / kino Panorámka v kine Scala – SLADKÝ ČAS KALIMAGDORY (POCITY SUSEDOV)

/Sladký čas kalimagdory, CS/NSR, 1968, 100 min, r. Leopold Lahola/

Lyrický a pitoreskný príbeh človeka, ktorý nežije podľa času, ale podľa ročného kolobehu prírody. Na jar je skoro dieťaťom, v lete dospieva v muža, s jeseňou prichádza pozvoľná strata jeho vnútornej energie a zimu prespáva v zapadnutom salaši. Filmová adaptácia románu Jana Weissa Spáč vo zverokruhu.

17:00 h │ kino Scala – POCITY V KRAŤASOCH: OZVENY ART FILM FEST KOŠICE (POCITY ZO SVETA)
/krátke filmy rôznych autorov/
Výber zo súťaže krátkych filmov na AFF Košice 2019 predstavuje opäť repre-vzorku súčasnej svetovej krátkometrážnej tvorby, ktorú v tomto programe tvoria predovšetkým silné príbehy: niekde je kľúčový symbolický presah (Kolotoč), inde občianska angažovanosť (Kačica kačica hus), obskúrna (a)moralita (Prasiatko), alebo čisto slobodná, až podvratná hra s filmovým rozprávaním (Pasáž). Zostavu nevyhnutne dopĺňajú ocenené filmy (Skočím si po cigarety, Vianočný dar).

18:45 h kino Panorámka – PREŠOV 1988/1989

/Prešov 1988/1989, SK, 25 min, r. František Sabol/

Prešovčan František Sabol pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravil zostrih archívnych záberov nášho mesta z tohto obdobia. Diváci budú mať jedinečnú možnosť vidieť unikátne pásmo nakrútené VHS technológiou.

19:00 h │ kino Scala
TRAJA BLÍZKI NEZNÁMI (POCITY ZO SVETA)
/Three Identical Strangers, VB, 2018, 96 min, r. Tim Wardle/
Bobby, Eddy a David prišli na svet v New Yorku na začiatku 60. rokov ako jednovaječné trojčatá. Hneď po narodení však boli rozdelení a adoptovaní rôznymi rodinami. Nikto z nich nemal tušenie, že má navlas rovnakých súrodencov. Po necelých dvadsiatich rokoch sa súhrou šťastných náhod stretli a ich neuveriteľný príbeh sa stal senzáciou Ameriky. Kto a prečo ich rozdelil? Ako ovplyvnilo mnohoročné odlúčenie ich životy? Znepokojujúce tajomstvo experimentovania s ľudskými osudmi odhaľuje dokumentárny film Tima WARDLE, ktorý sa stal divácku senzáciou a porota festivalu v Sundance ho ocenila Zvláštnou cenou.

19:30 h Panorámka v kine Scala – PUNK JE HNED! (KINO UNDERGROUND)

/Punk je hned!, SR, 2019, 70 min, r. Juro Šlauka/

Príbeh drogovo závislého rebela bez príčiny, ktorý neustále naráža na všeobecne platné pravidlá.Tridsaťročný drogovo závislý Kvičko žije v rozpadajúcom sa podnájme so svojou družkou a dvojročným synom. Jeho idylický svet jedného dňa ostro narazí na hranu všeobecne platných pravidiel. Svojim impulzívnym správaním, ktoré neráta s dôsledkami, svoj život postupne mení na voľný pád.

20:45 h Panorámka v kine Scala – RADIKÁLNE ĽUDSKÉ TURNÉ (KINO UNDERGROUND)

/Radikálne ľudské turné, SK, 2019, 27 min, r. Edo Cicha/

Krátkometrážny reportážny dokumentárny film zachytáva stret punkovej subkultúry s ľuďmi z najnižších sociálnych vrstiev. Kapela RozpoR sa v máji v roku 2018 vydala na koncertné turné do segregovaných rómskych osád na východnom Slovensku. Myšlienkou turné bolo pokúsiť sa prelomiť bariéry v spoločnosti a preukázať záujem o ľudí stojacich na jej okraji. Film diváka v svižnom tempe privedie do prostredia najväčšej chudoby. Nesnaží sa o hĺbkovú analýzu fenoménu, bezprostredne však zobrazuje jedinečnú udalosť, pri ktorej sa nutne otvárajú témy na diskusiu.

21:00 h │ kino Scala
PARAZIT (POCITY ZO SVETA)
/Gisaengchung, KR, 2019, 132 min, r. Bong Joon-ho/
Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný divácky zážitok. Mnohí ho označili za najzábavnejšieho víťaza festivalu v Cannes od obdobia Pulp Fiction.

 

 

Dátum

11 okt 2019
Expirované

Čas

17:00

Miesto konania

Kino SCALA
Kino SCALA
Masarykova 7, 080 01 Prešov

Organizátor

Festival POCITY
Email
pocity.akreditacia@gmail.com
Web
http://www.pocityfilm.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac