Filmový festival POCITY FILM 2019

17:00 h │ Cinemax
LA GOMERA (POCITY ZO SVETA)
/La Gomera, RO, 2019., 97 min, r. Corneliu Porumboi/
Skorumpovaný policajt z Bukurešti sa zamiluje do Gildy, a tá ho požiada, aby dostal z väzenia drogového priekupníka ( v skutočnosti jej priateľa) Zsolta. Pre úspech akcie je potrebné, aby sa naučil jazyk el silbo, tvorený pískaním. Musí preto odísť na La Gomeru – jeden z Kanárskych ostrovov a domov tohto jazyka. Plán je jednoduchý – naučiť sa el silbo, oslobodiť Zsolta a získať 30 miliónov.

19:00 h │ Cinemax
ZÁBAVA, ZÁBAVA (PROFIL: KINGA DĘBSKA) ZA OSOBNEJ ÚČASTI REŽISÉRKY
/Zabawa, zabawa, PL, 2018, 88 min, r. Kinga Dębska/
Dorota je výborná prokurátorka. Zneužívaním svojej imunity sa však snaží vyhnúť zodpovednosti za priestupky, ktoré spáchala pod vplyvom alkoholu. Jej manžel, úspešný politik, jej pomáha všetko ututlávať a mnohokrát jej zachráni krk, no pomaly stráca trpezlivosť. Uznávaná detská chirurgička Teresa prišla pre alkohol o svoju rodinu a jediná vec, ktorá jej zostala, je práca primárky v nemocnici. Situácia sa vymkne spod kontroly, keď do nemocnice zavíta opitá žena. Študentka Magda holduje žúrovaniu, no keďže má dobré výsledky a výbornú prácu, nikto na to nič nehovorí. V jednej chvíli však stratí kontrolu a stane sa tragédia.

21:00 h │ Cinemax
TAKÉ KRÁSNE ŠATY (POCITY ZO SVETA)
/In Fabric, VB, 2019, 118 min, r. Peter Strickland/
Každý nový film režiséra Petra Stricklanda je s netrpezlivosťou očakávaný nielen zástupcami svetových festivalov a kritiky, ale tiež stále sa rozširujúcou fanúšikovskou základňou. Také krásne šaty padnú do jeho filmografie ako uliate – opäť sa jedná o precíznu poctu niekoľkým žánrom, nakrútenú s obsedantnou starostlivosťou o detail. V centre deja stoja prekliate červené šaty, ktoré sa postupom času stanú hlavným hrdinom filmu. Okolo nich korzujú ďalšie postavy, ktoré sa viac či menej zmietajú medzi dvoma sloganmi charakterizujúcimi dej filmu: “such a pretty dress” a “Dressed to die”. Po hypnotických úvodných titulkoch tak na divákov čaká cinefilská smršť, v ktorej je každé filmové políčko starostlivo prepracované. Oblečte sa do unikátneho filmového zážitku!

Dátum

09 okt 2019
Expirované

Čas

17:00

Miesto konania

CINEMAX Prešov (OC MAX)
Vihorlatská 2/A, 080 01 Prešov-Sekčov

Organizátor

Festival POCITY
Email
pocity.akreditacia@gmail.com
Web
http://www.pocityfilm.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac