info@gopresov.sk
Audiosprievodca Audiosprievodca po Prešove pre Váš smartphone STIAHNUŤ

Filmový festival POCITY FILM 2020

FANY A PES (POCITY DEŤOM)

UTOROK15:30 h│ Cinemax

/Fritzi: Eine Wendewundergeschichte, DE,LU,BE,CZ, 2019, 87 min., r. Ralf Kukula, Matthias Bruhn/

Lipsko na konci leta 1989. Dvanásťročná Fany sa stará o Sputnika, psa svojej najlepšej kamarátky Sophie, ktorá odišla s mamičkou na letné prázdniny do Maďarska. Na začiatku školského roka sa však Sophie do triedy nevrátila a Fany začína tušiť, že jej kamarátka ako mnoho iných utiekla s rodinou na Západ. Z triedy miznú aj ďalšie deti a pre Fany tak začína dobrodružstvo pri hľadaní kamarátky, ktoré ju zavedie do víru začínajúcich pravidelných pondelňajších demonštrácií i na štátne hranice, ale zapríčiní aj konflikty s jej prorežimnou učiteľkou. Zdá sa, že sa veci začínajú dávať do pohybu…

ŠARLATÁN (POCITY SUSEDOV / NAŠE POCITY)

UTOROK17:30 h│ Cinemax

/Šarlatán, SK,CZ, 2020, 118 min., r. Agnieszka Holland/

Príbeh inšpirovaný skutočnými osudmi liečiteľa Jana Mikoláška, na ktorého sa v priebehu niekoľkých desaťročí obracali s prosbou o pomoc státisíce ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev vrátane najvýznamnejších osobností politického a kultúrneho života. Najnovší film uznávanej poľskej režisérky Agnieszky Holland, držiteľky mnohých festivalových cien a troch nominácií na Oscara, Šarlatán odráža odveký boj dobra a zla, lásky a nenávisti, viery a zrady. To všetko v jednom človeku na pozadí dobových udalostí. Filmu sa dostalo veľkej cti uviesť svoju svetovú premiéru v rámci 70. ročníku medzinárodného filmového festivalu – Berlinale.

DLHAŇA (POCITY ZO SVETA)

UTOROK20:00 h│ Cinemax

/Beanpole, RU, 2019, 137 min., r. Kantemir Balagov/

Dve mladé ženy Ija a Maša skúšajú nájsť zmysel a nádej v snahe vybudovať svoje životy medzi ruinami odznova. Dvadsaťosemročný ruský režisér Kantemir Balagov s týmto prepracovaným, miestami až trýznivým filmom, v ktorom zobrazil stále prítomné rany z obdobia vojny, vyhral v roku 2019 na filmovom festivale v Cannes Cenu za réžiu v súťažnej sekcii Un Certain Regard.

Dátum

13 okt 2020
Expirované

Čas

15:30

Vstupné

3€/4€

Miesto konania

Kino SCALA
Kino SCALA
Masarykova 7, 080 01 Prešov

Organizátor

Kino Pocity
Email
kinopocity@gmail.com
Web
http://www.kinopocity.sk/
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac