Filmový festival POCITY FILM 2020

FRIDA – VIVA LA VIDA (POCITY ZO SVETA)

PONDELOK17:00 h│ Cinemax

/Frida – viva la vida , IT, 2019, 90 min., r. Giovanni Troilo/

Cesta do srdca Mexika a vnútra ikonickej umelkyne Fridy Kahlo, ktorej diela spája bolesť i sila – a utrpenie i láska. Frida Kahlo dnes platí za ikonu nezávislosti a ženstva. Jej život ale sprevádzala neskutočná bolesť, ktorá sa premietla práve do jej obrazov. Rovnako prostredníctvom osobných predmetov, jej listov či denníkových zápisov, nahliada na osobnosť mexického umenia i tento dokument.

STAŘÍCI (POCITY SUSEDOV)

PONDELOK19:00 h │ Cinemax

/Staříci, CZ,SK, 2019, 92 min., r. Martin Dušek, Ondřej Provazník/

Dvaja bývalí politickí väzni vo vyššom veku sa vydávajú v obytnom aute naprieč republikou. Ich cieľom je vypátrať a zabiť komunistického prokurátora, ktorého porevolučné súdy nedokázali, alebo nechceli za jeho zločiny z 50. rokov potrestať. Obaja starci vyrážajú na pre nich veľmi náročnú cestu za odplatou.

V SIETI 18+ (POCITY SUSEDOV)

PONDELOK21:00 h│ Cinemax

/V síti, CZ,SK, 2019, 90 min., r. Vít Klusák, Barbora Chalupová/

3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, keď sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti ich strojcom a z lovcov sa stávajú lovení.

 

Dátum

12 okt 2020
Expirované

Čas

17:00

Vstupné

3€/4€

Miesto konania

CINEMAX Prešov (OC MAX)
Vihorlatská 2/A, 080 01 Prešov-Sekčov

Organizátor

Kino Pocity
Email
kinopocity@gmail.com
Web
http://www.kinopocity.sk/
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac