info@gopresov.sk
Audiosprievodca Audiosprievodca po Prešove pre Váš smartphone STIAHNUŤ

Filmový festival POCITY FILM 2020

ROCCA MENÍ SVET (OZVENY FEBIOFESTU)

NEDEĽA15:30 h│ kino Scala 

/Rocca verändert die Welt, DE, 2019, 97 min., r. Katja Benrath/

Život neohrozenej a zábavnej Roccy je všetko, len nie obyčajný. Z výšin vesmíru na ňu dohliada jej otec – astronaut, no dole na Zemi žije sama so svojou veveričkou. Prichádza do obyčajnej školy, kde sa postaví triednej šikane a spriatelí s bezdomovcom Casparom, ktorému chce pomôcť. K tomu sa snaží získať srdce svojej babičky. S novými priateľmi a neúnavným optimizmom je Rocca dôkazom, že aj dieťa dokáže zmeniť svet.

RAJ NA ZEMI (OZVENY FEBIOFESTU)

NEDEĽA17:30 h│ kino Scala

/Raj na zemi, SK, 2019, 78 min., r. Jaro Vojtek/

Dokumentárny film, zachytávajúci profesionálny aj súkromný osud slovenského novinára, reportéra a fotografa Andreja Bána. Režisér Jaro Vojtek sníma prostredníctvom intímnych rozhovorov a počas spoločných putovaní po svete osobný Andrejov príbeh, jeho zápas so samotou a psychickými problémami, či snahu nadviazať dlhodobý a funkčný vzťah, po ktorom túži. Paralelne film zaznamenáva tragické a komplikované príbehy súčasného sveta vo vojnových a krízových oblastiach, či utečeneckých táboroch.

KÝM SA SKONČÍ LETO (POCITY ZO SVETA)

NEDEĽA20:00 h│ kino Scala

/Babyteeth, AU, 2019, 118 min., r. Shannon Murphy/

Život je krásny aj preto, že sa nedá naplánovať. Keď sa šestnásťročná Milla zamiluje do problémového Mosesa, je to pre jej rodičov nočná mora. Prvé stretnutie s láskou ale prebúdza v chorej Mille novú chuť do života a jej energia a túžba objavovať otočí celú rodinu hore nohami. Tradičné pravidlá a morálne poučky letia do koša a rodičia sa rozhodnú dať veciam voľný priebeh. S ľahkosťou a originálnym humorom pretkaná austrálska dráma sa stala diváckym hitom minuloročného festivalu v Benátkach, odkiaľ si film odniesol niekoľko cien.

Dátum

11 okt 2020
Expirované

Čas

15:30

Vstupné

3€/4€

Miesto konania

Kino SCALA
Kino SCALA
Masarykova 7, 080 01 Prešov

Organizátor

Kino Pocity
Email
kinopocity@gmail.com
Web
http://www.kinopocity.sk/
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac