Filmový festival POCITY FILM 2020

MAŠKRTNÉ MEDVEDIE PRÍBEHY (POCITY DEŤOM)

SOBOTA15:00 h│ kino Scala 

/Mlsné medvědí příběhy, CZ, 2020, 45 min., r. Kateřina Karhánková, Alexandra Májová/

Jeden je veľký a druhý drobček. Obaja sú medvede a sú stále hladní. Ale nielen láska k dobrému jedlu z nich robí najlepších priateľov. Ich hlavným spoločným cieľom je poriadne si napchať brušká, a tak sa väčšina ich každodenných dobrodružstiev točí okolo toho, ako sa čo najľahšie dostať k niečomu naozaj dobrému na zjedenie. Medveď rád číta dennú tlač, odborné publikácie, sleduje televíziu a surfuje po internete. Medvedík miluje rozprávky a príbehy o medveďoch. Často sa im ale stane, že aj ten najlepší plán nevychádza podľa pôvodných predstáv. To je potom v medveďom živote všetko hore nohami.

CEZ PALUBU!

/Cez palubu!, CZ,SK, 2019, 12 min., r. Filip Pošivač, Barbora Valecká/

Krátky nemý animovaný pilot pripravovanej série pre deti sa pohráva s kánonickým príbehom o Arche, v ktorej mal Noe zhromaždiť páry niektorých zvierat, aby ich zachránil pred istým vyhynutím. Tvorcovia tu však pridávajú drobný bonus – zvierací pár, ktorý by Noe zachrániť určite nechcel. Tvorí ho škuľavý, spomalený Chameleón s večne vyplazeným jazykom a schopnosťou meniť farby a vypĺznutý, plachý, zároveň však prekvapivo rýchly a svižný Kiwi.

MŮJ OTEC ANTONÍN KRATOCHVÍL (POCITY SUSEDOV)

SOBOTA16:30 h│kino Scala

/Můj otec Antonín Kratochvíl, CZ, 2020, 84 min., r. Andrea Sedláčková/

Napínavý životný príbeh svetovo uznávaného českého fotografa Antonína Kratochvíla. V detstve bol Antonín s rodičmi deportovaný do pracovného tábora, v osemnástich emigroval z Československa bez svojho nenarodeného syna Michaela, ktorý sa do puberty za železnou oponou domnieval, že otec nežije. Cez rakúsky utečenecký tábor, švédske väzenie, francúzsku légiu a štúdia v Amsterdame, prerazil v Amerike. Sláva ho však omrzela a začal dokumentovať vojnové konflikty. Napriek tomu, že sa so synom stretol až v jeho dospelosti, z Michaela sa stal fotograf. V roku 2000 vrátila Česká Republika občianstvo a to ešte svetoznámy fotograf netušil, aké dramatické udalosti v nej o 18 rokov prežije…

PRE SAMU (OZVENY FEBIOFESTU)

SOBOTA18:30 h│ kino Scala

/For Sama, GB, 2019, 95 min., r. Waad Al-Kateab, Edward Watts/

Novinárke Waad Al-Khateab sa v obliehanom sýrskom Aleppe narodí dcéra Sama. Vzhľadom k tomu, že smrť je všade naokolo, rozhodne sa Waad nakrútiť pre ňu osobný denník, ktorý zachytáva život v drastických kulisách vojny a súčasne je i intímnym odkazom matky dcére. Výsledkom je jeden z najlepších dokumentov roku 2019, ktorý získal už 45 ocenení vrátane Európskej filmovej ceny a nominácie na Oscara.

PUNK JE HNED (NAŠE POCITY) + DAVID KOLLAR LIVE

SOBOTA│20:30 h│kino Scala 

/Punk je hned!, SK,CZ, 2019, 70 min., r. Juro Šlauka/

Príbeh tridsaťročného drogovo závislého Kvička, ktorý žije v rozpadajúcom sa podnájme so svojou družkou a dvojročným synom. Jeho idylický svet jedného dňa ostro narazí na hranu všeobecne platných pravidiel. Svojim impulzívnym správaním, ktoré neráta s dôsledkami, svoj život postupne mení na voľný pád.

 

 

Dátum

10 okt 2020
Expirované

Čas

15:00

Vstupné

3€/4€

Miesto konania

Kino SCALA
Kino SCALA
Masarykova 7, 080 01 Prešov

Organizátor

Kino Pocity
Email
kinopocity@gmail.com
Web
http://www.kinopocity.sk/
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac