Filmový festival POCITY FILM 2020

KRAJINA MEDU (POCITY ZO SVETA)

ŠTVRTOK16:30 h│kino Scala

/Honeyland, TR,MK, 2019, 87 min., r. Ljubo Stefanov, Tamara Kotevska/

Keď do Krajiny medu vtrhne rodina kočovníkov a poruší jej základné pravidlo, posledná chovateľka divokých včiel v Európe musí zachrániť včely a obnoviť prírodnú rovnováhu. Film bol nominovaný na Oscara a z festivalu Sundance si priviezol až tri ceny (najlepší dokument, zvláštna cena poroty za kameru, cena za mimoriadny prínos).

ĎALEKO OD REYKJAVÍKU (OZVENY FEBIOFESTU)

ŠTVRTOK18:30 h │ kino Scala

/Héraðið, IS, DK, FR, DE, 2019, 92 min., r. Grímur Hákonarson/

Mlčanlivá Inga vlastní malé hospodárstvo v odľahlej dedinke na severe Islandu. Vplyvom nečakaných udalostí príde v priebehu niekoľkých dní o manžela, o väčšinu životných istôt a ocitá sa až po uši v dlhoch. Jej nešťastie z veľkej časti spôsobilo chamtivé farmárske družstvo, ktorého vedenie kvôli zisku šikanuje miestnych chovateľov. Keď ale zaženie do kúta doteraz nenápadnú ženu, narazí na tvrdý odpor. Inga už nemá čo stratiť a vydáva sa do boja. Príbeh o silnej a tvrdohlavej žene sa odohráva v kulisách prekrásnej islandskej krajiny a je pretkaný jemnou severskou absurditou.

KRÁLI VIDEA (NAŠE POCITY/POCITY SUSEDOV)

ŠTVRTOK20:30 h│ kino Scala

/Králi videa, CZ ,SK, 2020, 82 min., r. Lukáš Bulava/

Celovečerný dokument s hranými scénami „Králi videa“ podrobne mapuje scénu dovozu, kopírovania a dabovania západných filmov v socialistickom Československu a okrajovo aj v Poľsku a Maďarsku. V dobách, keď bolo nemožné zohnať filmy západnej produkcie do oficiálnej distribúcie, jestvovali skupiny ľudí, ktoré dovážali, amatérsky dabovali a distribuovali medzi ľudí nahrávky týchto filmov na VHS páskach. Dokument však sleduje aj linku „spravodlivosti“, policajtov, ktorí mali za úlohu týchto pirátov a dabérov chytať. Taktiež chce tento dokument vzdať poctu všetkým tým „Anjelom kultúry“, aj vďaka ktorým sme mohli vyrásť a začali milovať film.

Dátum

08 okt 2020
Expirované

Čas

16:30

Vstupné

3€/4€

Miesto konania

Kino SCALA
Kino SCALA
Masarykova 7, 080 01 Prešov

Organizátor

Kino Pocity
Email
kinopocity@gmail.com
Web
http://www.kinopocity.sk/
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac