info@gopresov.sk
Audiosprievodca Audiosprievodca po Prešove pre Váš smartphone STIAHNUŤ

Filmový festival POCITY FILM 2021

12.10. utorok
15:00 │Libresso Books & Coffee
MÔJ NIKIFOR (POCITY SUSEDOV: POĽSKO)

/Mój Nikifor, PL, 2004, 100 min, r. Krzysztof Krauze/

6.Poľské dni v Prešove: projekcia na pozvánky 

Nikifor Krynický, vlastným menom Epifan Drowniak, bol jedným z najvýznamnejších naivných maliarov. V roku 1960 sa fyzicky aj psychicky postihnutého umelca ujal iný maliar, Marian Wlosiński, v tom období pracujúci na výzdobe krynických kúpeľov. Wlosiński sa skrz “opatrovníctvo” Nikifora vzdal vlastných umeleckých ambícií, ako aj rodinného života. A práve túto časť Nikiforovho života, od roku 1960 až do jeho smrti v roku 1968, zachytáva film režiséra Krzysztofa Krauzeho.

VSTUP NA POZVÁNKY

12.10. utorok
17:00 │Cinemax Novum
PRVÁ KRAVA (POCITY ZO SVETA)

/First Cow, USA, 2019, 121 min, r. Kelly Reichardt/

Počas putovania so skupinou lovcov kožušín americkým severozápadnom sa tichý a samotársky kuchár Cookie spriatelí s podnikavým Číňanom Kingom-Lu. Spoločne rozbehnú nečakane úspešný biznis s vyprážanými šiškami. Dôležitú ingredienciu však musia kradnúť. Tajne za tmy chodia dojiť prvú kravu, jedinú v širokom okolí, ktorú do Oregonu priviezol bohatý Angličan.

Americká nezávislá filmárka Kelly Reichardt vo svojom krehkom antiwesterne o mužskom priateľstve vykresľuje autentický portrét drsného života na začiatku devätnásteho storočia na americkom severozápade. Film sa umiestnil na popredných priečkach mnohých českých i zahraničných výročných rebríčkov.

12.10., utorok
17:30 │Cinemax Novum
THE SAILOR (NAŠE POCITY)

/The Sailor, SR, 2021, 79 min, r. Lucia Kašová/

Námorník Paul Johnson sa celý svoj život plavil na mori. Žil nespútane, opíjal sa, miloval a nikdy sa neusadil na pevnine. Teraz má osemdesiat a on, ani jeho loď, už nie sú schopní vyplávať. Kým každý deň vypije liter vodky, uvažuje o živote a smrti. Zdá sa, že cieľom jeho cesty je samota. The Sailor je film o vzťahu medzi slobodou a sebeckosťou. Režisérka Lucia Kašová v ňom hľadá odpoveď na univerzálnu otázku: Majú splnené sny vždy na svojom konci tak trpkú príchuť?

KÚPIŤ VSTUPENKY

12.10. utorok
19:30 │Cinemax Novum
OTEC (POCITY ZO SVETA)

/The Father, VB, 2020, 97 min, r. Florian Zeller/

Film Otec je triezvy, realistický rodinný príbeh, ktorý bez sentimentu vykresľuje emočne intenzívny pohľad na svet očami človeka, ktorý trpí demenciou. Dramatická ilustrácia fyzických strát, ku ktorým dochádza spolu s duševnými stratami.  Anthony má 80 rokov, odmieta však akúkoľvek pomoc od svojej dcéry. Snaží sa pochopiť svoje meniace sa okolnosti, pričom začína pochybovať o svojich blízkych, vlastnej mysli a dokonca aj o vnímaní vlastnej reality.

KÚPIŤ VSTUPENKY

12.10. utorok
20:00 │Cinemax Novum
SPRÁVA (NAŠE POCITY)

/Správa, SR, ČR, DE, 2020, 94 min, r. Peter Bebjak/

Siedmeho apríla 1944 sa Alfrédovi Wetzlerovi podarilo čosi jedinečné – unikol spolu s mladším väzňom Vrbom z prísne stráženého tábora smrti Osvienčimu. Cieľom úteku však nebolo zachrániť si vlastný život, ale zabrániť umieraniu tisícov ľudí. Po smrteľne nebezpečnom putovaní došli na Slovensko, kde vznikla správa o genocíde. Tajnými cestami sa dostala až do rúk Winstona Churchilla a Franklina D. Roosevelta a zasiahla do vývoja 2. svetovej vojny. Príbeh plný napätia a emócií osloví diváka napínavou drámou úteku, absurditou vývoja dejín, ale aj vnútornou silou muža, ktorý sa postavil proti zvrátenosti systému.

KÚPIŤ VSTUPENKY

Dátum

12 okt 2021
Expirované

Čas

17:00

Vstupné

4€/3€ (s preukazom FK/ ISIC/ ZŤP, seniori)

Miesto konania

CINEMAX Prešov (OC NOVUM)
CINEMAX Prešov (OC NOVUM)
Námestie legionárov 15267/1, Prešov, Slovensko

Organizátor

Kino Pocity
Email
kinopocity@gmail.com
Web
http://www.kinopocity.sk/
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac