Filmový festival POCITY FILM 2021

10.10., nedeľa
16:00 h│ kino Scala 
ARCHITEKT DRSNEJ POETIKY (NAŠE POCITY) ZA OSOBNEJ ÚČASTI TVORCOV

/Architekt drsnej poetiky, SR, 2021, 70 min, r. Ladislav Kaboš/

Starý muž už nepoznáva svoju tvár v zrkadle. Trpí Alzheimerovou chorobou. Z pamäti sa mu postupne vymazávajú spomienky. Jedného dňa sa rozhodne, že svojmu odrazu v zrkadle vyrozpráva svoj príbeh. Ten muž sa volá Hans Broos. Dokumentárny film Ladislava Kaboša prináša príbeh slovenského rodáka, karpatského Nemca Hansa Broosa z Veľkej Lomnice, ktorého architektonické dielo zanechalo v Brazílii nezmazateľnú stopu. Podľa jeho projektov bolo postavených viac ako 140 budov. Vedel majstrovsky začleniť architektúru do prírody. Patrí k najvýznamnejším predstaviteľom modernej architektúry v Brazílii. O jeho diele a strhujúcom životnom príbehu donedávna na Slovensku nikto nevedel…

KÚPIŤ VSTUPENKY

10.10., nedeľa
17:45 h│ kino Scala
ZHNITÉ UŠI (POCITY SUSEDOV: POĽSKO)

/Zgniłe uszy, PL, 2019, 60 min, r. Piotr Dylewski/

Príbeh skorej manželskej krízy, ktorú spôsobili nenaplnené očakávania a nedostatok komunikácie. Janek a Marzena čelia svojim starostlivo ukrývaným vnútorným démonom pod dohľadom nekonvenčného poradcu, ktorému sa terapia vymkne spod kontroly. Nedorozumenia a dlhodobo potláčané pocity krivdy sa obracajú proti páru, ktorý pomaly začína strácať kontakt s realitou.

KÚPIŤ VSTUPENKY

10.10., nedeľa
19:00 │Christiania
HRDINOVIA SLOVENSKÉHO FILMU: SLNKO V SIETI (NAŠE POCITY)

/Slnko v sieti, SR, 1962, 90 min, r. Štefan Uher/

Nový formát filmovo-diskusných podujatí s názvom „Hrdinovia slovenského filmu: rozhovory o slovenskom filme pri príležitosti jeho 100. výročia“ budú pokračovať premietaním filmu Slnko v sieti režiséra Štefana Uhra. O ňom, ale aj o druhej štvrťstoročnici slovenského filmu sa bude Nina Šilanová z Kina Pocity rozprávať s filmovým teoretikom Petrom Konečným, ktorý vám cez filmové ukážky a zanietené rozprávanie predstaví aj ďalšie zásadné filmy domácej kinematografie.

KÚPIŤ VSTUPENKY

10.10. nedeľa
20:00 │Kino Scala
QUO VADIS, AIDA? (POCITY ZO SVETA)

/Quo vadis, Aida? BA, AT, RO, NL, DE, PL, FR, NO, TR, 2020, 101 min, r. Jasmila Žbanič/

Je rok 1995 a Aida pracuje ako prekladateľka pre OSN v Srebrenici. Jej rodina je medzi tisíckami miestnych, ktorí hľadajú v “bezpečnej zóne” OSN útočisko pred srbskou armádou. Pár hodín od miest, kde s obľubou trávime letné dovolenky, sa schyľuje k najväčšej európskej tragédii od konca druhej svetovej vojny. Pri vyjednávaniach si Aida postupne uvedomuje vážnosť situácie. Ide o osud mesta aj o život jej milovaných. Podarí sa jej ich zachrániť? Nekompromisný a zároveň hlboko ľudský film režisérky Jasmily Žbanić svojou emočnou silou ďaleko predčí väčšinu vojnových filmov. Nesústredí sa totiž na vykreslenie násilia, ale na príbeh konkrétnej ženy a nepredstaviteľnú dilemu, ktorú pred ňu vojna stavia. Film Quo vadis, Aida? mal premiéru na festivale v Benátkach a bol nominovaný na Oscara za najlepší zahraničný film.

KÚPIŤ VSTUPENKY

Dátum

10 okt 2021
Expirované

Čas

16:00

Vstupné

4€/3€ (s preukazom FK/ ISIC/ ZŤP, seniori)

Miesto konania

Kino SCALA
Kino SCALA
Masarykova 7, 080 01 Prešov

Organizátor

Kino Pocity
Email
kinopocity@gmail.com
Web
http://www.kinopocity.sk/
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac