Filmový festival POCITY FILM 2021

9.10., sobota
16:00 h│ kino Scala 
PRINCOVA CESTA (POCITY DEŤOM)

/Le Voyage du prince, FR, LUX, 2019, 77 min, r. Jean-François Laguionie, Xavier Picard/

Keď pri jednej zo svojich prechádzok po pobreží objaví mladý opičiak Tom bezvládneho a zraneného starca, netuší, aké veľké tajomstvo pred ním leží. Prešedivelý muž je princom, ktorý pochádza z neznámeho kontinentu. Medzi ním a mladíkom sa začne odvíjať prekvapivé priateľstva. V Tomovom svete, z ktorého sa vytratila radosť, nadšenie i zmysel pre dobrodružstvo, pôsobí pochabý starý princ ako zjavenie, ktoré ale nie všetci vítajú s nadšením. Dvoch priateľov čaká magická cesta za poznaním, ktorá vedie cez podivuhodné veľkomesto až do neprebádaných hlbín lesa. Film Jeana-François Laguioniea a Xaviera Picarda je očarujúcou poklonou imaginácii a ódou na priateľstvo nespútané konvenciami.

KÚPIŤ VSTUPENKY

9.10., sobota
18:00 h│ kino Scala
25 ROKOV NEVINY (POCITY SUSEDOV: POĽSKO)

/25 lat niewinności , PL, 2020, 112 min, r. Jan Holoubek/

Neuveriteľný príbeh nakrútený podľa príbehu skutočného justičného omylu. Vo svojom prvom celovečernom hranom filme spracoval Holoubek skutočný príbeh Tomasza Komendu, ktorý bol za znásilnenie a brutálnu vraždu mladého dievčaťa neprávom odsúdený na 25 rokov tvrdého väzenia. Jeho nevina bola dokázaná až po 18 rokoch, keď sa na slobodu dostal vďaka neúprosnej práci niekoľkých vyšetrovateľov, ktorí po rokoch objavili v prípade nezrovnalosti a nechali prípad znovu otvoriť, aj napriek tomu, že museli preukázať chyby svojich kolegov.

KÚPIŤ VSTUPENKY

9.10., sobota
20:00 h│ Stromoradie
0TRAS + krátky film Otváram dvere a neviem, čo sa s nimi deje (koncert + film)

Duo Varso & Fujak, neskôr trio s basgitaristom Jožom Hruškom sa po 20-tich rokoch obnovilo ako skupina 0tras, s ktorou sa vracajú na koncertné pódia.

0tras je zásadná alternatívna rocková skupina, ktorá vznikla v roku 1994. Hrala aj na prvých ročníkoch festivalu Slovenské alternatívne leto (Bzovík 1995, Osrblie 1997) a v rôznych slovenských i českých kluboch a na festivaloch. Obnovila sa po viac ako 20 rokoch v pôvodnej zostave: Peter “Varso” Varsavik – spev, rev, gitara, Julo Fujaka – bicie, hlas a Jožo Hruška – basgitara.

Pred koncertom premietame krátky film “Otváram dvere a neviem, čo sa s nimi deje” režiséra Kristiána Grupača inšpirovaný albumom kapely 0tras “Kysucký postindustriál” (1998, vychádza práve v reedícii vo vydavateľstve Vlna 2021) Hrajú: Tomáš  Vravník, Jana Oľhová, Miro Noga, Vladimír Obšil a i.

KÚPIŤ VSTUPENKY

9.10., sobota
20:30 h│ kino Scala
ANNETTE (POCITY ZO SVETA)

/Annette, FR, 2021, 139 min, r. Leos Carax/

Stand-up komik Henry (Adam Driver) sa zamiluje do Ann (Marion Cotillard), svetoznámej opernej speváčky. Ich život sa obráti naruby, keď sa im narodí tajomné dievčatko Annette s výnimočným darom. Dlho očakávaný muzikál vizionárskho režiséra Leosa Caraxa s hudbou kapely Sparks začal tohtoročný ročník festivalu v Cannes. Divákov vezme na nevšednú cestu plnú lásky, vášne a slávy.

KÚPIŤ VSTUPENKY

Dátum

09 okt 2021
Expirované

Čas

16:00

Vstupné

4€/3€ (s preukazom FK/ ISIC/ ZŤP, seniori)

Miesto konania

Kino SCALA
Kino SCALA
Masarykova 7, 080 01 Prešov

Organizátor

Kino Pocity
Email
kinopocity@gmail.com
Web
http://www.kinopocity.sk/
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac