GITAROVÁ HUDBA ARGENTÍNY

V rámci projektu Cesty k hudbe 2022 Vás pozývame na koncert GITAROVÁ HUDBA ARGENTÍNY.

Dramaturgia koncertu prináša hudbu argentínskych skladateľov. Zaznie pestrá zmes vplyvov od pôvodnej argentínskej hudby (zamba, gato, joropo, candombe), hudby argentínskeho karnevalu, cez hudbu 20.storočia po jazz a v programe nebude chýbať ani preslávené argentínske tango, milonga a tango nuevo. Odznejú diela skladateľov A. Yupanqui, J. L. Merlin, J. S. Sagreras, J. Morel, M. D. Pujol a A. Piazzolla. Interpretom sólového recitálu je gitarista Karol Kompas.

O interpretovi:
KAROL KOMPAS študoval gitaru na Konzervatóriu v Žiline, na VŠMU v Bratislave a na Hudobnej Akadémii v poľských Katowiciach. Doktorát získal na Katedre hudby UKF v Nitre, kde v súčasnosti pôsobí. Učí tiež na Konzervatóriu v Topoľčanoch. Získal niekoľko ocenení na interpretačných súťažiach doma i v zahraničí, napr. v Londýne, v Krynici v Poľsku. Okrem Slovenska vystupoval na festivaloch v Anglicku, Rakúsku, Nemecku, Poľsku, Srbsku a Čechách. Ako sólový i komorný hráč spolupracoval s orchestrami ako Veni Ensemble, Musica Aeterna, ZOE orchestra a i. Je zakladateľom súborov Pia Tango Project a Mertz Guitar Duo. Karol Kompas uviedol v slovenskej alebo svetovej premiére aj niekoľko diel slovenských autorov (Pavol Krška, Evgeny Irshai, Alexander Döme). Okrem klasickej hudby sa aktívne venuje argentínskemu tangu, šansónu, muzikálu a jazzu. Zaoberá sa tiež aranžovaním a komponovaním prevažne komornej hudby. V roku 2015 založil festival argentínskeho tanga Fatango v Nitre a je jeho dramaturgom.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.

Divadlo VIOLA

Vstup 3 €

Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku online, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0910 189 007 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Na mieste je možná LEN PLATBA V HOTOVOSTI.

Dátum

14 okt 2022
Expirované

Čas

18:00

Vstupné

3.00€

Miesto konania

Divadlo VIOLA
Divadlo VIOLA
Tkáčska 2, 080 01 Prešov
Web
https://www.violapresov.sk
Kategórie
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac