Ivo Jahelka & Miroslav Paleček – dvojkoncert

Po úspešnom májovom koncerte sa IVO JAHELKA vracia do Violy aj v októbri a tentoraz s ním ako „spolupáchateľ“ prichádza i MIROSLAV PALEČEK.

Odkedy sa začal JUDr. Ivo Jahelka venovať zhudobňovaniu súdnych prípadov a príbehov zo života, vyslúžil si pomenovanie “spievajúci právnik”. Všímal si najmä rôzne neštandardné zápisy obsiahnuté v súdnych spisoch, policajných protokoloch a iných úradných dokumentoch. Vo svojich pesničkárskych začiatkoch ich spieval v pražskom klube Rubín, potom sa stal pravidelným hudobným hosťom kultového festivalu Porta a následne vystupoval v mnohých kluboch, kulturákoch, divadlách. V oboch činnostiach – advokátskej praxi i pesničkárskej tvorbe – úspešne pokračuje dodnes. Jahelka hovorieva, že humor a smiech sú korením života, že každý sa rád zasmeje nešťastiu druhých, a že – ako povedal jeden recidivista – život je neustály rad prúserov nepravidelne po sebe idúcich.

Miroslav Paleček, textár, pesničkár, hudobný skladateľ a príležitostný herec je známy najmä z folkového dua Miroslav Paleček a Michael Janík, ako bývalý člen divadla Semafor a pesničkár, spolupracujúci so spievajúcim právnikom Ivom Jahelkom. Je však známy i ako originálny interpret piesní V+W+J. Spolu s Ivom Jahelkom sa podieľal autorsky i interpretačne na vytvorení úspešného tematického CD “Tenisová akademie”, koncom r.2005 vyšiel jeho prvý autorský sólový album “Každej je nějakej”. Nestarnúcim pesničkám nechýba melodickosť, nadhľad, humor a svojrázny pesničkársky pohľad na svet, ktorý je poslucháčovi odovzdávaný kultivovaným a zrozumiteľným jazykom.

Nenechajte si ujsť jedinečný dvojkoncert v znamení humoru, satiry, nostalgie.

Predaj vstupeniek on line na
http://www.violapresov.sk/program-a-vstupenky/ivo-jahelka-miroslav-palecek-dvojkoncert

Dátum

26 okt 2019
Expirované

Čas

19:00

Vstupné

16 € predpredaj / 20 € v deň koncertu

Miesto konania

Divadlo VIOLA
Divadlo VIOLA
Tkáčska 2, 080 01 Prešov
Web
https://www.violapresov.sk
Kategórie
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac