Letné kino Pocity x Amfik: Kouř

Kouř, ČSR, 1991, 89′, r. Tomáš Vorel

 

Kultový český muzikál, ktorý satiricky reflektuje život v socialistickej továrni na začiatku 90. rokov. Hlavnou postavou je Mirek (Jan Slovák), mladý a idealistický inžinier, ktorý prichádza do novej práce s nadšením a túžbou priniesť inovácie a zlepšenia. Čoskoro však narazí na tvrdú realitu socialistického pracovného prostredia, kde panuje byrokracia, apatia a konformizmus.

V továrni sa Mirek stretáva s rôznymi bizarnými a komickými postavičkami, vrátane energickej Evy (Lucie Zedníčková) a nezabudnuteľného šéfa (Bob Klepl). Film sa stáva veselou a často absurdnou prehliadkou socialistických rituálov a pracovných návykov, pričom využíva hudobné čísla a choreografie na vyjadrenie svojich satirických myšlienok.

Režisér Tomáš Vorel majstrovsky kombinuje prvky komédie, muzikálu a satiry, aby vytvoril jedinečný a nezabudnuteľný film, ktorý nielen baví, ale aj kriticky hodnotí vtedajšiu spoločnosť. Kouř je nielen zábavným dielom plným chytľavých piesní, ale aj významným spoločenským komentárom, ktorý oslovuje divákov svojou úprimnosťou a originalitou.

Film Kouř je dnes považovaný za klasiku českej kinematografie a stále si udržiava svoje miesto v srdciach divákov vďaka svojmu jedinečnému štýlu a nezabudnuteľným postavám. Pripojte sa k Mirkovi a jeho kolegom na ceste plnej humoru, hudby a satirických postrehov.

 

predpredaj: bit.ly/KinoPocity_vstupenky 

alebo na mieste v hotovosti

Dátum

12 jún 2024
Expirované

Čas

21:00

Vstupné

6.00€

Miesto konania

Amfiteáter
Amfiteáter
Ulica K amfiteátru
Kategórie

Organizátor

Kino Pocity
Email
kinopocity@gmail.com
Web
http://www.kinopocity.sk/
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac