info@gopresov.sk
Audiosprievodca Audiosprievodca po Prešove pre Váš smartphone STIAHNUŤ

Rómovia v umení – digitálna výstava

Štátna vedecká knižnica v Prešove pripravila digitálnu výstavu fotografií  Romana Čonku s názvom Rómovia v umení, ktorú si môžete pozrieť od 1. 12. 2023 do 31. 12. 2023 v čase od 15.00 hod. do 21.00 hod. na Hlavnej 99, Prešov vo Window Gallery.

Roman Čonka od roku 2009 pôsobí ako štatutárny zástupca občianskeho združenia Jekhetane-Spolu, ktoré je vydavateľom rómskych novín Romano nevo ľil. Venuje sa písaniu vlastných autorských článkov, fotografii, zostavovaniu obsahu, grafike, redigovaniu. Od roku 2013 je zamestnancom Štátnej vedeckej knižnice v Prešove na oddelení dokumentačno-informačného centra rómskej kultúry a od roku 2015 je vedúcim tohto oddelenia. Je producentom televízneho rómskeho národnostného vysielania v RTVS. Získal niekoľko novinárskych ocenení.

Slová autora: „Fotografia je súčasťou výtvarného umenia. Rómovia sú objektom fotografov na Slovensku i vo svete a častokrát je diskutabilný obsah a spôsob prezentovania Rómov prostredníctvom fotografií. Výstava Rómovia v umení prináša môj pohľad na Rómov a Rómky z oblasti umenia. Neprinášam štylizované portrétové fotografie, prinášam môj pohľad na nich cez ich emócie zachytené priamo z akcie. Realizáciu výstavy podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín SR.“

 

Dátum

01 - 31 dec 2023
Expirované

Čas

15:00 - 21:00

Miesto konania

Štátna vedecká knižnica v Prešove (Window Gallery)
Štátna vedecká knižnica v Prešove (Window Gallery)
Hlavná 99, Prešov, Slovensko
Web
https://www.svkpo.sk

Organizátor

Štátna vedecká knižnica v Prešove
Štátna vedecká knižnica v Prešove
Tel.:
+4210512454101
Email
kniznica@svkpo.gov.sk
Web
https://www.svkpo.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac