info@gopresov.sk
Audiosprievodca Audiosprievodca po Prešove pre Váš smartphone STIAHNUŤ

Sándor Márai: Kniha Byliniek / Čitateľský klub Violy

Narodil sa v Košiciach, chvíľku dokonca študoval i na hlavnom gymnáziu v Prešove, osud ho dobrovoľne i nedobrovoľne odviedol do sveta, hoci rodné Košice si stále niesol v sebe, a popri tomto putovaní sa stal najprekladanejším maďarským spisovateľom v histórii: Sándor Márai.

Z množstva jeho kníh, ktoré sú od deväťdesiatych rokov minulého storočia v centre pozornosti svetového literárneho diania a dnes ich môžeme čítať aj v slovenských prekladoch, sme vybrali jednu z najútlejších…

Zamyslenia, maximy, miniúvahy, postrehy či miestami lyrické skice…to všetko spolu zviazané je KNIHA BYLINIEK. O nej sa budeme v januárovom ČKV rozprávať.

Čitateľský klub VIOLY je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom… Vždy pre vás pripravíme literárny text nie veľkého rozsahu, ktorý nájdete i na našej FB stránke, a ktokoľvek, kto si ho prečíta, je – tentoraz 28. januára o 17.00 – vo VIOLE vítaný.

Či si už k prečítanému pripravíte krátku referenciu, postreh, vyberiete pozoruhodný citát, obraz, prinesiete otázku, alebo budete len nadšene počúvať ostatných a necháte sa nimi inšpirovať, je úplne na vás…

Na spoločné rozhovory a literárne objavy  sa s Vami vo VIOLE teší Soňa Pariláková

Texty – ako obyčajne – postupne nájdete priložené v diskusii pod fb udalosťou

https://www.facebook.com/events/511784546402700/

Miesta si môžete rezervovať priamo vo VIOLE alebo na info@violapresov.sk  / 0905 688 665

Dátum

28 jan 2020
Expirované

Čas

17:00

Vstupné

vstup voľný
Kategórie
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac