THINK TWICE #1

Poznáte pojem upcycling? Aj keď v tejto podobe sa pojem objavuje na verejnosti len v poslednom čase, jeho zásady poznali už naši pra-prarodičia. Ľudia si už oddávna vyrábali zo starého, použitého šatstva iné kusy textílií – zástery, utierky či napríklad koberce.
O čo teda pri upcyclingu ide? Jednoducho o druhotné využitie nepotrebného materiálu. Postmoderný svet okolo nás je zahltený haldami už nepoužívaných vecí, znečistený okrem iného najmä textilným priemyslom, zasypaný odpadom na každom kroku. Väčšina ľudí nepotrebné a už nepoužívané veci zahadzuje a nakupuje neustále nové, ďalšie.
Najnovším trendom v rámci módy, ale aj všeobecne akéhosi zodpovedného prístupu k sebe samému, ale aj k planéte, je trend udržateľnosti. Ten sa prejavuje vo všetkých oblastiach a v módnom priemysle okrem iného predstavuje aj recykláciu starých, už nepoužitých častí oblečenia, nábytkov či náradia a vdychovanie im „nového života“.
A práve vdychovať život veciam budeme počas celého roka 2020 v rámci upcyclingového workshopu Think Twice pod vedením odevnej dizajnérky a kostymérky Veroniky Varcholovej.
V prvom kole si zoberieme na mušku PÁNSKE KOŠELE ktoré budeme pretvárať na dámske šaty,sukne,topy.
Ako predpoklad na zúčastnenie sa tohto workshopu nie sú nutné žiadne predošlé skúsenosti so šitím, zúčastniť sa ho môže každý (každé dievča či žena), ktorá chce osviežiť svoj šatník a zároveň sa priučiť nejakej novej zručnosti.

Košele, doplnky a všetky pomôcky vám budú pridelené.

Vstupenky (10€) na tento workshop sa dajú zakúpiť len osobne na bare v Christianii.

Dátum

01 mar 2020
Expirované

Čas

15:00

Vstupné

10 €

Miesto konania

Christiania
Christiania
Hlavná 105, 080 01 Prešov
Kategórie
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac