VÝSTAVA – „MINULOSŤ ZNÁMA NEZNÁMA“: Z DEPOZITOV ŠVK V PREŠOVE

Štátna vedecká knižnica v Prešove Vás pozýva na výstavu „Minulosť známa neznáma“: z depozitov ŠVK v Prešove, ktorá bude  sprístupnená v študovni starých tlačí na Hlavnej 99, v Prešove v termíne od 8. marca do 8. júna 2023. Vstup je voľný!

Je to výstava dokumentov z historického fondu ŠVK v Prešove, ktoré sme v rokoch 2021 – 2022 prezentovali ako zaujímavé, unikátne a tematicky ladené na FB stránke ŠVK v Prešove. Tentokrát umožňujeme záujemcom prezrieť si dokumenty fyzicky v priestoroch študovne starých tlačí. Ide o dokumenty zo 16. až 20. storočia. Z hľadiska tematiky medzi nimi možno nájsť viacero okruhov spojených s jubileami, pamätnými dňami alebo významnými medzníkmi v našich dejinách.

Okrem iného sme si pripomínali osobnosti svetovej literatúry, medzi ktorými sme našli viacero budúcich nositeľov Nobelovej ceny za literatúru, ale aj osobnosti slovenskej a českej literatúry, osobnosti kultúry a umenia, dejín, vedy a techniky a prírodných vied. Pripomenuli sme si vznik alebo činnosť významných inštitúcií, predstavili zaujímavé architektonické pamiatky, prírodné a turistické pamätihodnosti, ktoré sú zachytené v starých tlačiach.

Kontakt: sst@svkpo.gov.sk

Dátum

08 jún 2023
Expirované

Miesto konania

Štátna vedecká knižnica v Prešove - študovňa starých tlačí
Štátna vedecká knižnica v Prešove - študovňa starých tlačí
Hlavná 99, Prešov

Organizátor

Štátna vedecká knižnica v Prešove
Štátna vedecká knižnica v Prešove
Tel.:
+4210512454101
Email
kniznica@svkpo.gov.sk
Web
https://www.svkpo.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac