Živý prenos liturgie so Svätým otcom

Nezaregistrovaní pútnici budú môcť sledovať priamy prenos liturgie so Svätým Otcom v Prešove prostredníctvom LED obrazovky v Záhrade umenia. Maximálny počet účastníkov bude limitovaný aktuálnym stupňom COVID automatu v okrese Prešov.

Pápež František navštívi Prešov v utorok 14. septembra 2021, kedy bude hlavným celebrantom Božskej liturgie svätého Jána Zlatoústeho. Tá sa uskutoční na priestranstve pred mestskou športovou halou na Ulici Jána Pavla II. PKO Prešov v spolupráci s mestom Prešom však ponúkne možnosť sledovať celú udalosť v priamom prenose aj nezaregistrovaným pútnikom. Tí budú mať možnosť zúčastniť sa na živom prenose liturgie so Svätým Otcom prostredníctvom LED obrazovky v prešovskej Záhrade umenia. „Chcem pozvať všetkých pútnikov, ktorým sa z rôznych dôvodov nepodarí zaregistrovať na toto výnimočné podujatie, aby využili možnosť sláviť liturgiu v spoločenstve veriacich v príjemnom prostredí Záhrady umenia,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Vzhľadom na očakávaný počet pútnikov a charakter tohto priestoru nebude zabezpečené sedenie, avšak návštevníci si môžu doniesť vlastné rozložiteľné stoličky či deky. Pútnici budú mať taktiež možnosť zakúpiť si priamo na mieste nealkoholické nápoje a v prípade potreby použiť prenosné WC.

Registrácia pútnikov na priamy prenos liturgie so Svätým Otcom v Záhrade umenia nie je potrebná. S ohľadom na vývoj COVID automatu a platných opatrení zverejníme bližšie pokyny pre pútnikov, vrátane maximálneho počtu účastníkov, niekoľko dní pred konaním podujatia, prostredníctvom sociálnych sietí, regionálnych médií a na web stránke mesta v sekcii Návšteva pápeža v Prešove, ktorú pravidelne aktualizujeme:

https://www.presov.sk/navsteva-papeza-v-presove.html

Na podujatí sa budú vyhotovovať fotografické zábery, resp. audiovizuálny záznam.

14.9.2021 (utorok) o 10:30 v Záhrade umenia, Svätoplukova, Prešov

Dátum

14 sep 2021
Expirované

Čas

10:30

Miesto konania

Záhrada umenia
Záhrada umenia
Svätoplukova ulica

Organizátor

PKO Prešov
PKO Prešov
Tel.:
+421517723741
Email
sekretariatpko@gmail.com
Web
http://www.pkopresov.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac