Tip na podujatieUmenie a kultúra

Festival komornej hudby ARTIS 2019

Vynikajúci domáci i zahraniční interpreti, starostlivo vybraný vzrušujúci program a na každom koncerte do posledného miesta naplnená koncertná sieň – aj to je Medzinárodný festival komornej hudby ARTIS, ktorý v Prešove už po siedmykrát otvorí svoje brány aby tak privítal milovníkov klasickej hudby z celého regiónu. Jeho organizátori aj tohto roku pripravili pestrú paletu štyroch večerov plných hudby a slova v podaní elitných domácich i zahraničných umelcov. Srdečne vás na festival pozývame! Lístky si môžete kúpiť aj v našom mestskom informačnom centre!

25.7. 2019 štvrtok o 19.00 (Ortodoxná synagóga)
Veľkolepým otvorením festivalu bude Galakoncert slovenského operného speváka Petra Kellnera (bas), sólistu prestížnej Viedenskej štátnej opery a hostí. Jeho účinkovanie pod taktovkou najlepších dirigentov sveta ako Antonio Pappano a Fabio Luisi, pravidelná spolupráca s Bamberger Symphoniker a Wiener Philharmoniker, každoročné účinkovanie na Salzburger Festspiele a  účinkovanie v Kráľovskej Opere Covent Garden v Londýne sú len zlomkom skvelých úspechov hlavnej hviezdy 7. ročníka festivalu. Program koncertu obsahuje výber árií, očarujúci cyklus piesní „Songs of travel“ anglického skladateľa R. V. Williamsa doplnený o umeleckú recitáciu do slovenčiny prebásnených veršov piesní a iné hudobné skvosty.
Spoluúčinkujú: Dagmar DUŽDOVÁ, klavír | Lukáš KMIŤ, viola | Igor GROSSMAN, recitácia

3.8.2019 sobota o 19.00 (Kostol sv. Jozefa)
Po veľmi úspešnom vystúpení na minulom ročníku ARTIS festivalu sa medzinárodný barokový súbor Le Nuove Musiche vráti do Prešova s novým programom Selva morale et spirituále obsahujúcim sakrálnu vokálno – inštrumentálnu hudbu. Nástrojové obsadenie súboru je skutočne unikátne, poslucháčom ponúkne zriedkavú možnosť zoznámenia sa so zvukom originálnych historických hudobných nástrojov ako chitarrone, baroková gitara, arpa doppia, arcilutna, cembalo, organ pozitív či viola da gamba.

11.8. 2019 nedeľa o 19.00 (Ortodoxná synagóga)
Tretí koncert patrí slovinskej flautistke Lane Kuščer a čínskej klaviristke Dongni Xie. Interpretky vo svojich recitáloch s obľubou siahajú po neobvyklom, vzrušujúcom repertoári. Program tak obsahuje unikátne skladby akou je napríklad úsmevná, no technicky i výrazovo nesmierne náročná skladba Veľké vlakové preteky pre flautu, diabolský Faustov  valčík pre klavír či nádherná Taktakishviliho Sonáta pre flautu a klavír a iné.

1.9.2019 nedeľa o 17.00 (Ortodoxná synagóga)
Na záverečnom koncerte festivalu vystúpia umelci, ktorí patria medzi najvýraznejšie osobnosti slovenskej hudobnej scény súčasnosti: fenomenálnyhuslista, prešovský rodák Milan Paľa a klavírny virtuóz Ladislav Fančovičodohrajúkoncert venovaný husľovým sonátam Mieczyslawa Weinberga pri príležitosti 100. výročia narodenia skladateľa.

MIC

Mestské informačné centrum v Prešove poskytuje všetkým svojim návštevníkom komplexné, presné a atraktívne informácie a je spoľahlivým a obľúbeným miestom prvého kontaktu návštevníka s regiónom.
Podobné novinky
InformácieTip na podujatie

Prázdninové potulky s kronikárom 2022

Tip na podujatie

Noc múzeí a galérií 2022

Tip na podujatie

Literárnu jeseň odštartuje Prešov číta rád

Tip na podujatie

Deň soli 2021