info@gopresov.sk
Audiosprievodca Audiosprievodca po Prešove pre Váš smartphone STIAHNUŤ

Ale, ale, pani Plukovníková

Umelecká agentúra LECA production uvádza svetovo úspešnú čiernu komédiu:

ALE, ALE, PANI PLUKOVNÍKOVÁ alebo Popol a pálenka v réžii Vladimíra Strniska

Komédia jedného z najúspešnejších škandinávskych dramatikov Bengta Ahlforsa. V pomerne čiernej komédii o manželstve, vzťahu rodičov a dospelých detí, urne s popolom, domácej pálenke a starostlivo utajených plánoch, ktoré nakoniec aj tak vyjdú najavo, exceluje v hlavnej úlohe Božidara Turzonovová. Hra z pera súčasného fínskeho autora sa odohráva v jednej trochu pomätenej rodine. Svojrázna pani plukovníková sa rozhodne, že si urnu svojho práve zosnulého manžela odnesie z cintorína domov, čo vnukne jej potomkom nápad, ako sa zmocniť dedičstva po svojom otcovi. Pretože im k utajenej realizácii plánu chýba dôvtip, skončí všetko krachom a celá hra nečakaným happy-endom.

Producenti z agentúry LECA production, Andrej Antonio Leca a Roberto Leca sú presvedčení, že práve v dnešných neľahkých časoch diváci potrebujú kvalitnú divadelnú komédiu. Siahli po čiernohumornom titule od Ahlforsa, jedného z najúspešnejších škandinávskych dramatikov. V bláznivej komédii, ktorá bola preložená do mnohých jazykov a uvedená v desiatkach štátov sveta, nechýba životný optimizmus a láska, ktorá kvitne v každom veku.

„Je to vynikajúca komédia, akých je veľmi málo v súčasnej dobe, to samo o sebe bol dôvod, že som ju veľmi rád a s chuťou inscenoval. Kládol som dôraz na grotesku a na text. Sám o sebe je tak bohatý, tak divadelný, že je ho radosť robiť. Má neobyčajné premeny, neobyčajné obrazy,“ povedal po premiére režisér Vladimír Strnisko.

Obsadenie na zájazde v Prešove 19.10.2022:

Popri hereckej legende Božidare Turzonovovej účinkujú herecké osobnosti ako Karol Čálik v úlohe „pána z minulosti“, Katarína Mrázová v úlohe naivnej pomocníčky v domácnosti, ktorá ale vie oveľa viac, než by ste vôbec čakali, Oľga Belešová ako dcéra pani plukovníkovej, bigotná veriaca a napriek tomu niekoľkokrát rozvedená s mnohými deťmi, Peter Trník ako syn pani plukovníkovej, Lucia Vráblicová ako mnohokrát rozvedená „dáma“ a Přemek Boublík v úlohe psychiatra.

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny + prestávka

Dátum

19 okt 2022
Expirované

Čas

19:00

Vstupné

18.00€

Miesto konania

Kino SCALA
Kino SCALA
Masarykova 7, 080 01 Prešov

Organizátor

PKO Prešov
PKO Prešov
Tel.:
+421517723741
Email
sekretariatpko@gmail.com
Web
http://www.pkopresov.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac