Cestovateľské zážitky Antona Fogaša – KANADA

Štátna vedecká knižnica v Prešove vás pozýva na podujatie o cestovaní, ktoré je  posledné tohtoročné  z cyklu Cestovateľských zážitkov Antona Fogaša, ktoré sa uskutoční 18. 10. 2023 o 16.30 na Námestí mládeže 1, Prešov.  Anton Fogaš nás zavedie do Kanady,  do provincie Ontário, ktorá priťahuje turistov najmä Niagarskými vodopádmi, porozpráva o mnohých prírodných zaujímavostiach, ktoré možno v Kanade obdivovať.  Vstup je voľný.

Kanada patrí svojou rozlohou k najväčším krajinám sveta. Má unikátnu prírodu s množstvom národných parkov. Najľudnatejšou a ekonomicky najsilnejšou provinciou je Ontário, kde sa nachádza aj najväčšie mesto štátu, Toronto a turistický magnet, kultové Niagarské vodopády. Pri našom putovaní sa zastavíme okrem vyššie spomínaných lokalít aj pri symbolickom Stanley Cupe a navštívime indiánsky (hurónsky) skanzen a koloniálne mestečko Niagara on the Lake.

Mgr. Anton FOGAŠ, PhD., geograf, cestovateľ a fotograf, rodený Prešovčan, absolvent geografie a kartografie na Univerzite Komenského, po rokoch, kedy pôsobil špecializovaných organizáciách v oblasti ochrany prírody, v súkromnom sektore, zakotvil na akademickej pôde, najprv v Košiciach na UPS a dnes pôsobí na Prešovskej univerzite, prednáša regionálnu geografiu svetových makroregiónov, humánnu geografiu, geografiu kultúr a civilizácií a turizmus. Anton Fogaš navštívil viac ako 50 krajín Ázie, Afriky, Ameriky a Európy, pričom cesty spája so štúdiom reálií navštívených krajín, čo sa odráža aj v jeho empirických poznatkoch .

Dátum

18 okt 2023
Expirované

Čas

16:30

Miesto konania

Štátna vedecká knižnica v Prešove - Námestie mládeže 1
Štátna vedecká knižnica v Prešove - Námestie mládeže 1
Námestie mládeže 1, Prešov

Organizátor

Štátna vedecká knižnica v Prešove
Štátna vedecká knižnica v Prešove
Tel.:
+4210512454101
Email
kniznica@svkpo.gov.sk
Web
https://www.svkpo.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac