Digitálna výstava kresieb Šarloty Bottovej

Počas mesiaca máj Štátna vedecká knižnica v Prešove pripravila digitálnu výstavu kresieb  Šarloty Bottovej s názvom Portréty. Výstava je prístupná vo Window Gallery na Hlavnej 99 –  od 1. 5. 2022 do 31. 5. 2022, od 17.00 h. do 23.00 h. Talent vo výtvarnom umení získala rómska výtvarníčka Šarlota Bottová od svojho otca. Učil ju kresliť základné črty tváre, kde a ako má použiť tieňovanie. Talent ďalej rozvíjala na strednej škole s profesorkou estetickej výchovy. Aj po škole hľadala možnosti ako sa vo svojej tvorbe zlepšovať. Pomohli jej knihy a internet.

„Myslím si, že čím viac človek kreslí, tým viac sa zdokonaľuje. Čím viac pracuje na sebe, tým bude lepší. Mať talent nie je všetko. Talent je iba bodka k tomu, aby ste sa v niečom posunuli. Všetko je o práci, ako pracujete, koľko času tomu venujete. Žiadnu umeleckú školu nemám, som samouk,“ hovorí o sebe Šarlota.

Viac o nej a jej výtvarnom talente sa dozviete aj z videa, ktoré je dostupné na portáli knižnice: https://www.portalsvk.sk/video/sarlota-bottova-portret-vytvarnicky

Dátum

01 - 31 máj 2022
Expirované

Čas

17:00 - 23:00

Miesto konania

Štátna vedecká knižnica v Prešove (Window Gallery)
Štátna vedecká knižnica v Prešove (Window Gallery)
Hlavná 99, Prešov, Slovensko
Web
https://www.svkpo.sk

Organizátor

Štátna vedecká knižnica v Prešove
Štátna vedecká knižnica v Prešove
Tel.:
+4210512454101
Email
kniznica@svkpo.gov.sk
Web
https://www.svkpo.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac