Filmový festival POCITY FILM 2021

11.10., pondelok
17:00 h│ Cinemax Novum
NAJLEPŠIE ROKY (POCITY ZO SVETA)

/Gli anni più belli, IT, 2020, 129 min, r. Gabrielle Muccino/

Paolo je absolventom literatúry a ťažko hľadá učiteľské miesto. Giulio sa stáva úspešným právnikom a svoje mladícke ideály čoskoro vymení za bohatstvo a slávu. Riccardo strieda jedno zamestnanie za druhým, od neúspešného herca po snažiaceho novinára. Gemma odchádza z Ríma do Neapola, kde sa len ťažko pretĺka, aby sa potom o pár rokov neskôr vrátila a dala sa znovu dohromady s Paolom. Keď potom za Paolovým chrbtom začne mať pomer s Giuliom, zdá se, že sa skupina nenávratne rozpadla…

KÚPIŤ VSTUPENKY

11.10., pondelok
18:45 h │ Cinemax Novum
KAŽDÁ MINÚTA ŽIVOTA (NAŠE POCITY)

/Každá minuta života, ČR, SR, 2021, 80 min, r. Erika Hníková/

Manželia Michal a Lenka Hanuliakovci so svojím štvorročným synom Miškom od narodenia uskutočňujú svojský experiment. Každú minútu jeho života ho vychovávajú tak, aby sa z neho stal úspešný vrcholový športovec a po všetkých stránkach „kvalitný človek“. Tomuto cieľu sa pritom rozhodli podriadiť všetko a svoje vlastné potreby dávajú na vedľajšiu koľaj. Film zblízka zachytáva toto úsilie v priebehu jedného roka a prostredníctvom živých situácií z rodinného života vytvára množstvo všeobecných otázok ohľadom zmyslu výchovy v dnešnej dobe, ako aj ohľadom jednostrannej orientácie na výkon a hroziacej „robotizácii“ života.

KÚPIŤ VSTUPENKY

11.10. pondelok
19:45 │Cinemax Novum
ĽÚBIL SOM SVOJU ŽENU (POCITY ZO SVETA)

/A feleségem története, /HU/FR/IT/DE, 2021, 169 min, r Ildikó Enyedi/

Holandský kapitán nákladnej lode Jakob Störr a jeho priateľ sa pri popíjaní alkoholu stavia, že sa Störr ožení s prvou ženou, ktorá vstúpi do kaviarne. Tak sa zoznámi s rozmarnou Francúzskou Lizzy, s ktorou sa naozaj ožení. Začína sa rozvíjať ľúbostný príbeh bohatý na lásku ako z rozprávok Tisíc a jednej noci. A od tej chvíle podlieha život milovaného, ​​bolestne úprimného Störra mnohým skúškam. Prostredníctvom jeho postavy chápeme elementárnym a dramatickým spôsobom komplexnosť, tajomnosť, krehkú krásu a nepolapiteľnú, nekontrolovateľnú povahu života. Režisérka Ildikó Enyedi, držiteľka Zlatého medveďa z Berlinale a nominácie na Oscara za film O tele a duši, vychádza vo svojom novom filme z rovnomenného románu maďarského spisovateľa Milána Füsta. Tento autor bol v roku 1965 nominovaný na Nobelovu cenu za literatúru a jeho najznámejší román bol preložený do viac ako 20 jazykov.

KÚPIŤ VSTUPENKY

11.10., pondelok
20:30 │Cinemax Novum
GUNDA (POCITY ZO SVETA)

/Gunda, NOR, USA, 2020, 93 min, r. Victor Kossakovsky/

Dokumentárny film zobrazuje každodenný život niekoľkých zvierat na farme. Hlavnými postavami príbehu sú prasnica GUNDA, dve kravy a jedna jednonohá sliepka. Režisér filmom pripomína, že my ľudia obývame planétu s miliardami rôznych zvierat, o ktorých správaní a prežívaní takmer nič nevieme, alebo vedieť nechceme. Režisér dojímavo rekalibruje náš morálny vesmír a pripomína nám hodnotu života a tajomstvo všetkého vedomia zvierat, vrátane toho nášho vlastného.

GUNDA je hypnotizujúci pohľad na každodenné prežívanie rôznych živočíšnych druhov, ktoré je obvykle a možno aj úmyselne skryté mimo náš pohľad. Film zachytáva neuveriteľným spôsobom zvieracie emócie. Radosť, zvedavosť, hravosť, paniku, zúfalstvo, totálnu porážku a krutý podvod, ktorému nakoniec stoja tvárou v tvár. Tiež potvrdzuje to, že všetky živočíšne druhy, vrátane toho nášho reagujú a vyrovnávajú sa s udalosťami v životoch rovnako. Kossakovsky vytvoril vnútornú meditáciu o existencii, ktorá presahuje bežné bariéry, ktoré oddeľujú druhy. Film NEOBSAHUJE žiadne scény nevhodné pre citlivých divákov.

KÚPIŤ VSTUPENKY

Dátum

11 okt 2021
Expirované

Čas

17:00

Vstupné

4€/3€ (s preukazom FK/ ISIC/ ZŤP, seniori)

Miesto konania

CINEMAX Prešov (OC NOVUM)
CINEMAX Prešov (OC NOVUM)
Námestie legionárov 15267/1, Prešov, Slovensko

Organizátor

Kino Pocity
Email
kinopocity@gmail.com
Web
http://www.kinopocity.sk/
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac