Filmový festival POCITY FILM 2021

8.10., piatok
17:00 h │ kino Scala
MOJA AFGÁNSKA RODINA (POCITY ZO SVETA)

/My Sunny Maad, SR, ČR, FR, 2021, 80 min r. Michaela Pavlátová/

Film Moja afganská rodina rozpráva príbeh Herry, ktorá sa zamiluje do Afganca Nazira a rozhodne sa s ním odísť do jeho rodnej krajiny. Netuší, aký život ju čaká v Afganistane ani do akej rodiny vstupuje. Ako ostatné ženy v rodine aj Herra nosí burku a schováva sa, keď prídu do domu hostia. Po čase získava novú prácu s Američankou Heidi, ktorá len veľmi málo rozumie tomu, ako žijú ženy v Afganistane, a ešte menej tomu, že nie každý chce, aby ho zachránil Západ. Moja afganská rodina je adaptáciou knihy Frišta českej novinárky Petry Procházkovej.

KÚPIŤ VSTUPENKY

8.10., piatok
19:00 h│ Kino Scala
KLIETKA (POCITY ZO SVETA)

/The Nest, VB, USA, 2021, 107 min, r. Sean Durkin/

S vidinou ľahko nadobudnutého bohatstva v Londýne koncom 80. rokov 20. storočia opúšťa obchodník Rory (Jude Law) svoj pohodlný život v USA a presúva sa s celou rodinou do prenajatého veľkolepého sídla na anglickom vidieku. Aj keď má jeho žena Allison (Carrie Coon) svoje pochybnosti, urobí čo sa od nej očakáva, a nasleduje muža do cudzej zeme. Roryho životný sen – uskutočniť výnosný obchod a dostať sa na najvyššie stupne spoločenského rebríčka – je na dosah a on je ochotný prinášať stále väčšie obete na úkor celej rodiny i priateľov. Veci sa postupne vymykajú kontrole a rodinná idylka začína vŕzgať tak ako parkety starého domu. Film bol uvedený na tohtoročnom záverečnom ceremoniáli MFF Karlovy Vary.

KÚPIŤ VSTUPENKY

8.10., piatok
21:15 h│ kino Scala
JELENICA (POCITY ZO SVETA)

/Le Daim, FR, BEL, CH, 2019, 77 min., r. Quentin Dupieux/

Hlavnou postavou filmu Jelenica je štyridsaťštyriročný George. Jeho posadnutosť dizajnovou bundou z jelenej kože ho prinúti premrhať celoživotné úspory a vybrať sa na cestu zločinu. Čierna komédia o tom, ako to môže dopadnúť, keď váš život po rozvode dostane nečakané obrátky. George (Juan Dujardin), jeho nová jelenicová bunda a videokamera. Tak vyzerá začiatok nového vzťahu a dobrodružstva, ktoré by ste nečakali nikde, nieto v ospalej dedine vo francúzskych Alpách. “Mojím snom je, aby sme chodili po ulici a nestretávali žiadne iné bundy.”

KÚPIŤ VSTUPENKY

Dátum

08 okt 2021
Expirované

Čas

17:00

Vstupné

4€/3€ (s preukazom FK/ ISIC/ ZŤP, seniori)

Miesto konania

Kino SCALA
Kino SCALA
Masarykova 7, 080 01 Prešov

Organizátor

Kino Pocity
Email
kinopocity@gmail.com
Web
http://www.kinopocity.sk/
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac