Koncert Magušinovej a Medvedovskej pre Ukrajinu

POD SPOLOČNÝM MODRÝM NEBOM A ŽLTÝM SLNKOM
Na smutné 2. výročie vojny u našich susedov na Ukrajine Vám prinášame spojenie dvoch krásnych hlasov – slovenskej a ukrajinskej speváčky Simy Magušinovej a Mily Medvedovskej.
Sima Magušinová je slovenská speváčka a pesničkárka.
Mila Medvedovska je ukrajinská speváčka a pedagogička spevu, ktorá spolu s 10-ročnou dcérou opustila domov v meste Dnipro po ruskej invázii na Ukrajinu v marci 2022. Nevediac kam vlastne ide, našla útočisko v Bratislave na Slovensku. Napriek tomu, že po odchode z domu bola presvedčená, že už nikdy nenájde silu a chuť spievať, osud to chcel inak a nové inšpirácie a príležitosti našla práve u nás. Má za sebou vydanie prvého albumu a viacero duetov so známymi slovenskými spevákmi.
Práve pri nahrávaní spoločného duetu sa Sima s Milou zoznámili a spriatelili. Skladateľ a klavirista Daniel Špiner, ktorý obe umelkyne sprevádza a ktorý ich prepojil, prišiel s nápadom zhudobniť Otčenáš, jeden z najznámejších textov kresťanského sveta.
“Otčenáš s Milou nevnímam ako klasický duet a ani ako klasickú pieseň. Vnímam to hlavne ako modlitbu, ktorú spievame spolu ako dve ženy, ktoré sa modlia za seba, za tú druhú, ale aj za všetko, čo si nesieme v srdci,” hovorí o skladbe Sima.
Na koncerte sa speváčky predstavia každá so svojou sólovou tvorbou ako aj v spoločných duetoch. Sprevádzať ich bude kapela v zložení Daniel Špiner (klavír, akordeón), Martin Zajko (gitara), Michal Šelep (kontrabas) a Igor Ajdží Sabo (bicie).
Príďte s nami precítiť to, čo nás spája a dáva nám nádej.
Organizátorom koncertu je SPIEVAJ s. r. o. Spoluorganizátorom Východný dištrikt ECAV na Slovensku. Partnerom koncertu je Zväz Rusínov-Ukrajincov SR.
Nad koncertom prevzali záštitu predseda Prešovského samosprávneho kraja pán Milan Majerský, primátor mesta Prešov pán František Oľha a biskup Východného dištriktu ECAV na Slovensku v Prešove pán Peter Mihoč.

Dátum

24 feb 2024
Expirované

Čas

18:00

Vstupné

19.00€

Miesto konania

Divadlo Jonáša Záborského - Nová budova
Divadlo Jonáša Záborského - Nová budova
Námestie legionárov, 080 01 Prešov
Kategórie
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac