Loli paradička

Bažant Kinematograf

Slovensko, 2019, 89 min., romantická komédia

Réžia: Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky; Hrajú: Michal Iľkanin, Kamilka Mitrášová, Michal Soltész, Kveta Stražanová a ďalší

Romantická tragikomédia o láske dvoch „nešťastníkov“ z východného Slovenska. Keď sa jarmočný predavač cukroviniek Milan dozvie, že Veronka ukradla dva turecké medy, pretože bola hladná, zľutuje sa nad ňou a kúpi jej obed. Veronka sa chce Milanovi odvďačiť a ponúkne sa mu za predavačku do stánku. Medzi oboma to zaiskrí a po búrlivej noci v lacnej ubytovni na okraji mesta sa do seba zaľúbia a začnú si plánovať spoločný život. Veronke pritom neprekáža, že Milan nemá nohu. Milanovi zasa nevadí, že Veronka je Rómka. Prijme však takúto „nekonvenčnú“ dvojicu aj spoločnosť? Podarí sa Milanovi a Veronke obhájiť svoju lásku?

Smiešno-smutný príbeh plný dramatických zvratov a humorných dialógov o nádeji a trpkosti života na MFF Art Film Fest Košice 2019 získal Cenu divákov a Bažant Kinematograf ho uviedol minulý rok v slávnostnej premiére na Magio pláži (18. 7. 2019, viac tu). Film vznikol v malej produkčnej spoločnosti otca a súrodencov Staviarskych.

 

Dátum

11 aug 2020
Expirované

Čas

21:00

Miesto konania

Záhrada umenia
Záhrada umenia
Svätoplukova ulica
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac