Nočné objavovanie Prešova – Kalvária

Už po šiesty raz pripravuje tím združený pri neziskovej organizácii urbanika pre Prešovčanov pozoruhodný zážitok z netradičného spoznávania dejín a pamiatok nášho mesta – Nočné Objavovanie Prešova. V roku 2019 upriamime našu pozornosť na jedinečnú barokovú pamiatku, vynímajúcu sa nad mestom – prešovskú Kalváriu, ktorá bola vysvätená pred 250 rokmi. Jej pohnutú históriu, 14 kaplniek krížovej cesty v plnej kráse so všetkými oltármi i s kaplnkou Svätých schodov, kryptou a Kostolom sv. Kríža si prezrieme pod rúškom noci pri tajomnom osvetlení, so sprievodným slovom a za zvukov dobovej hudby v podaní Miriam Brandisovej z Prešovskej gotiky.
Nočné objavovanie Kalvárie môžete zažiť 7. septembra 2019 alebo 8. septembra 2019. Začiatok bude o 20:30 pred Exercičným domom sv. Ignáca, Pod Kalváriou 81 v Prešove. Sprevádzať budú Darina Petranská, Andrea Sivaničová a Jana Steinigerová. O osvetlenie sa ako zvyčajne postarajú svetelné dizajnérky z Lightroom a Hazlighting.

Predaj vstupeniek
– v Mestskom informačnom centre (Hlavná 67) alebo na mieste konania
– cena vstupenky v predpredaji: 4 € (predpredaj končí 6.9.2019)
– cena vstupenky na mieste konania: 5 € (pred Exercičným domom Sv. Ignáca, Pod Kalváriou 81, Prešov)
– cena vstupenky pre zvedavé deti: 0 €
Vzhľadom na nočné podmienky a priestorové obmedzenie je počet návštevníkov limitovaný. Každý večer max. 200 osôb.

Ako sa dostanete k Exercičnému domu zo stanice
Trolejbusmi č. 1, 4, 8 do centra po zástavku Trojica, tu prestúpiť na autobus č. 15 (odchod o 20:18h) po zastávku Zimný štadión. Odtiaľ pri penzióne Arkáda zabočiť na ulicu Pod Kalváriou, kde sa nachádza Exercičný dom. Alebo trolejbusom č. 38 vystúpiť na zastávke Námestie mládeže (hneď za mostom cez Torysu) na ulici Obrancov mieru a odtiaľ asi desať minút pešo smerom ku Kalvárii. Cestovné poriadky mestskej dopravy v Prešove nájdete na stránke www.dpmp.sk.

Podujatie sa uskutoční vďaka finančnej podpore mesta Prešov a Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Šariš.
Partneri: Objavovanie Prešova, Rímskokatolícka farnosť Sv. Mikuláša, Hazlighting & Lightroom, OZ Prešovská gotika, Park kultúry a oddychu mesta Prešov, O.S.V.O. comp, a.s.

Dátum

08 sep 2019
Expirované

Čas

20:30

Vstupné

4 € (predpredaj), 5 € (na mieste)

Miesto konania

Exercičný dom sv. Ignáca
Pod Kalváriou 81

Organizátor

urbanika, n.o.
urbanika, n.o.
Tel.:
+421 948 362 720
Email
urbanika@urbanika.sk
Web
http://www.urbanika.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac