Osobnosti divadla – Ján ŠILAN

Pozývame všetkých priaznivcov a priateľov divadla na umelecký večer, ktorý je poctou JÁNOVI ŠILANOVI (1929 – 2019).

Dlhoročný riaditeľ Divadla Jonáša Záborského v Prešove (1975 – 1991) začínal na umeleckej scéne vtedajšieho Krajového slovenského divadla v Prešove v roku 1954. Ako spevák a herec stvárnil postupne celý rad úloh z opernej, operetnej a muzikálovej literatúry (v operete odohral okolo 70 rolí). Bol členom spevoherného súboru, ktorý založil v roku 1948 František Rell. Venoval sa postupne dramaturgickej a režijnej práci a ako riaditeľ sa zaslúžil o uskutočňovanie celoštátnej prehliadky spevoherného divadla a o osobnostné profilovanie súboru. Počas jeho éry bola postavená a otvorená nová budova DJZ.
Aká bola životná cesta tohto zanieteného divadelníka a akú pečať vtláčal divadlu, ktoré viedol a ktorému rozumel?
Na spomienkovom večeri, ktorého dátum nie je vybraný náhodne, ponúkneme okrem rozhovoru s pozvanými hosťami aj hudobné ochutnávky operetných melódií v podaní členov spevohry Štátneho divadla v Košiciach.
Podujatie podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín

Miesta si môžete rezervovať osobne priamo vo VIOLE alebo na info@violapresov.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)
Rezervované miesto je potrebné obsadiť minimálne 20 min. pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade nárok na rezerváciu miesta zaniká.

Dátum

16 okt 2019
Expirované

Čas

19:00

Vstupné

vstup voľný

Miesto konania

Divadlo VIOLA
Divadlo VIOLA
Tkáčska 2, 080 01 Prešov
Web
https://www.violapresov.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac